Mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie cieszą się dużą popularnością. Analitycy WGN zauważają stały wzrost zainteresowania tego typu nieruchomościami. Wzmożony popyt przekłada się rosnącą liczbę inwestycji deweloperskich jakie są realizowane w mieście. Sprawdzany jakie oferty cieszą się największą popularnością oraz co proponują deweloperzy.

Spis treści:

  1. Specyfika rynku

  2. Duże zainteresowaniem

  3. Nieruchomości typy premium

  4. Stawki

  5. Wyjątkowy adres

  6. Nowe spojrzenie na miasto

Mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie- charakterystyka rynku

Mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie stanowią bardzo ważny element tamtejszego rynku nieruchomości. Stolica województwo zachodniopomorskiego bardzo prężnie się rozwija. Wiele osób, które zamierzają się osiedlić w tym mieście poszukuje nowych lokali. Wzmożony popyt na mieszkania na sprzedaż w Szczecinie sprawia, że powstaje tam bardzo wiele, interesujących inwestycji deweloperskich.

Szacuje się, że na rynku jest dostępnych ponad tysiąc oferty dotyczących mieszkań z rynku pierwotnego w Szczecinie, które znajdują się w około 36 inwestycjach. Deweloperzy oferują nowe lokale o powierzchniach od 25 do 257 m2., z czego największą popularnością cieszą się mieszkania dwu i trzypokojowe.

Popularność nowych lokali

Mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie jak i innych lokalizacjach posiadają wiele zalet. Przystępne ceny, możliwość wyboru dogodnej lokalizacji, a przede wszystkim zyskanie nowego mieszkania, doskonale wykończonego i posiadającego przyjazny rozkład pomieszczeń – to wszystko sprawia, że nieruchomości deweloperskie spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów.

 

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Szczecin, Centrum

Do wyboru są lokale zlokalizowane w ścisłym centrum Szczecina, na strzeżonym osiedlu i z bogatą bazą rekreacyjno-sportową oraz takie zlokalizowane na obrzeżach miasta, w jednej z prestiżowych szczecińskich dzielnic.

Luksusowe apartamenty

Szeroką kategorią mieszkań z rynku pierwotnego w Szczecinie są te z kategorii premium. Przykładem mogą być lokale zlokalizowane w apartamentowcu Hanza Tower. Jest to wieżowiec położony w samym centrum Szczecina, w mieście, z którego blisko jest do najważniejszych metropolii Europy Środkowej i Północnej. To nowoczesna przestrzeń stworzona dla ludzi biznesu.

W 30-kondygnacyjnym budynku znajdują się luksusowe apartamenty i penthouse’y przeznaczone dla osób szukających mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji. W sprzedaży są również apartamenty dla inwestorów szukających bezpiecznej lokaty kapitału i źródeł stałego, pewnego zysku.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z licznych udogodnień, takich jak strefa spa, zespół basenowy, sauny i pralnia samoobsługowa. Dla lokatorów powstaną też kluby dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dodatkowo w budynku zaplanowano 2 kondygnacje usługowo-handlowe, gdzie znajdą się eleganckie restauracje, kawiarnie, a także renomowane sklepy i butiki.

W wieżowcu powstanie blisko 500 nowoczesnych mieszkań z rynku pierwotnego w Szczecinie w standardzie premium. Deweloper oferuje apartamenty o powierzchni od 24 do 215mkw oraz powierzchnie biurowe i komercyjne.

Ceny mieszkań z rynku pierwotnego w Szczecinie

Poszukując mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie cena jest jedną z najważniejszych informacji, które bierzemy pod uwagę podczas zakupu. Porównanie cen nieruchomości, które znajdują się w miastach wojewódzkich, może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście osoby, które planują kupno mieszkania w Szczecinie, nie muszą się martwić o zawyżone koszty.

 

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Szczecin, Dąbie

Ceny nieruchomości w tym mieście są niższe w porównaniu z wartością innych lokali, usytuowanych w największych miastach w Polsce. W śródmieściu Szczecina zakup mieszkania wcale nie musi być bardzo kosztowny. Nieruchomości są nawet dwukrotnie tańsze niż lokale o tej samej powierzchni w Warszawie. Tak jak w innych dużych miastach, cena lokalu w Szczecinie zależy od tego, w jakiej dzielnicy znajduje się nieruchomość.

Najbardziej pożądanymi, a tym samym najdroższymi dzielnicami są tu Waszewo, Pogodno i Osowo. Mieszczą się tam przede wszystkim domy jednorodzinne lub w zabudowie szeregowej. W dzielnicach Skolwin czy Gocław, głównie w blokach zbudowanych z tzw. wielkiej płyty, można znaleźć tańsze mieszkania.

Szczecin to miasto dla każdego - bogata oferta nieruchomości to symbol szybkiego rozwoju miasta. Według danych publikowanych okresowo przez NBP, w pierwszym kwartale 2021 roku średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym wynosiła 8282 zł.

Analogicznie w przypadku segmentu wtórnego było to 6609 zł. Dysproporcje były tu zatem dość wysokie, choć są one nieco mniejsze, gdy spojrzy się na ceny transakcyjne. Tutaj w kategorii pierwotnej średnia za m2 to już 7354 zł, a na rynku wtórnym 6260 zł. Dość zaskakująco duże mogą się wydawać różnice przy ofertach deweloperów i widać przy okazji, że na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie wzrosły dysproporcje między cenami ofertowymi i transakcyjnymi w tym segmencie.

Unikatowa lokalizacja mieszkań z rynku pierwotnego w Szczecinie

Ze względu na charakterystykę miasta wśród ofert mieszkań z rynku pierwotnego w Szczecinie znajdują się takie wyróżniające niezwykłą lokalizacją. W tym kontekście warto wspomnieć o inwestycji Victoria Apartaments. Powstająca w jednym z najpiękniejszych miejsc w Szczecinie. Tuż nad jeziorem Dąbie tworzone jest miejsce, w którym spokój, bliskość natury i piękne widoki będą dla mieszkańców codziennością.

Gdzie pasja do sportów wodnych będzie mogła być realizowana tuż przy miejscu zamieszkania. Inwestycja to nowa jakość w Szczecinie – nowoczesna architektura, rozwiązania typu smart home, wpisanie inwestycji w zieloną przestrzeń, z najwyższą dbałością o wykonanie, z możliwością wykończenia „pod klucz”.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Deweloperzy realizujący inwestycje oferujące mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie coraz częściej czerpią inspiracje historii miasta. Doskonałym przykładem jest Sowińskiego 78, która powstaje w centrum doskonale rozwiniętej i urokliwej dzielnicy Nowego Miasta. Projekt budynku opiera się na synergii nowoczesnej architektury i bogatej historii tego miejsca – na elewacji zagości elegancka biel i klasyczna czerwień cegły klinkierowej.

 

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Szczecin, Bukowo

Tym samym nowa inwestycja na mapie Szczecina nie tylko wpisze się w charakter lokalnej zabudowy, ale zaoferuje swoim mieszkańcom znacznie więcej. Budynek zaprojektowany jest kaskadowo, w niższej części znajdą się cztery piętra oraz parter, w wyższej – 6 pięter plus parter.

W inwestycji zaplanowano funkcjonalne mieszkania o powierzchni od ok. 27 m² do ok. 60 m² oraz 6 lokali usługowych z przeszklonymi witrynami, umożliwiającymi doskonałą ekspozycję. Budynek będzie posiadał 4 klatki schodowe z łagodnymi podjazdami, ułatwiającymi swobodne poruszanie się rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym.

Ustawne i doskonale nasłonecznione mieszkania, to atrakcyjna propozycja dla osób poszukujących wymarzonego azylu, a jednocześnie pragnących korzystać z bogatej infrastruktury okolicy i udogodnień miejskiego życia.

W ofercie znajdują się zarówno kawalerki jak i większe mieszkania 2 i 3-pokojowe. Przewidziano również miejsca postojowe w halach garażowych oraz funkcjonalne komórki lokatorskie. Dla dodatkowego komfortu mieszkańców do każdego mieszkania zaprojektowano również balkon, ogródek, loggię lub balkon francuski.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców teren inwestycji będzie ogrodzony, a wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w wideodomofony i drzwi antywłamaniowe.