Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie Prawobrzeżu spotykają się z rosnącym zainteresowaniem. Dzielnica jest nieco zapomniana przed deweloperów, którzy zdecydowanie częściej inwestują w innych rejonach miasta. Wciąż można tam jednak znaleźć ciekawe oferty, na które nie brakuje chętnych. Tutejsze osiedla wyróżniają się przede wszystkim ilością zieleni i przystosowaniem do potrzeb mieszkańców z dziećmi. Będzie to świetne miejsce dla rodzin, ale też osób poszukujących spokojnej okolicy.

Spis treści
Atrakcyjne dzielnice
Bukowe
Słoneczne i Majowe
Własny ogródek lub zielona okolica
Nowe lokale od deweloperów
Mniej inwestycji niż w pozostałych dzielnicach
Dąbie z nowymi projektami

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie Prawobrzeżu. Które osiedla w Szczecinie Prawobrzeżu są uważane za atrakcyjne? Czy można tam znaleźć mieszkanie z ogródkiem? 

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie Prawobrzeże można znaleźć w obrębie kilku osiedli tej dzielnicy, choć ofert nie jest dużo. Część nowych propozycji uwzględnia nawet lokale z własnym ogródkiem, choć mieszkańcy tych osiedli zdecydowanie nie powinni narzekać na brak zieleni. Najbardziej skrajne części tego obszaru są już mocno peryferyjne i dominują tam jednak domy jednorodzinne. Zdecydowanie większe zainteresowanie wzbudzają centralne rejony dzielnicy. Są one dobrze zagospodarowane i utrzymane, gwarantując przyzwoity dojazd względem centrum Szczecina. Bukowe jest jednym z najbardziej rekomendowanych miejsc mieszkalnych w mieście, ale także Słoneczne czy Majowe zyskują na popularności. 

Rekomendowane Bukowe

Wśród osiedli na Prawobrzeżu najczęściej polecane jest Bukowe. To rejon bardzo ceniony za dostęp do zieleni - w końcu graniczy ze Szczecińskim Parkiem Krajobrazowym. Znajduje to również odzwierciedlenie w jakości powietrza, które jest w tym obszarze prawdopodobnie najczystsze w całym Szczecinie. Jest to także okolica zdecydowanie zadbana oraz posiadająca rozbudowaną infrastrukturę pod kątem dzieci. Będzie zatem doskonała dla rodzin z dziećmi. W zasadzie jedynym mankamentem będzie nieco gorszy dojazd do centrum miasta. Z drugiej strony na miejscu znajduje się sporo rozwiązań pod względem spędzania wolnego czasu, co rekompensuje te utrudnienia. Warto mieć na uwadze, że Bukowe wzbudza ogromne zainteresowanie nabywców, więc kupienie mieszkania w tym rejonie może wymagać czasu na znalezienie oferty.

Słoneczne i Majowe ciekawym wyborem

Dość podobną charakterystykę wykazują osiedla Słoneczne oraz Majowe, które sąsiadują z Bukowym. To obszary posiadające sporo terenów zielonych, infrastrukturę pod kątem spędzania wolnych chwil czy zrobienia zakupów, a także udogodnienia dla rodziców z dziećmi, a więc place zabaw, przedszkola czy przychodnie. Te osiedla są również doceniane ze względu na dobrą atmosferę, między innymi w kontekście relacji sąsiedzkich. Dlatego są to okolice, które wybierają przede wszystkim rodziny czy osoby poszukujące spokoju. Słoneczne i Majowe są nieco lepiej skomunikowane niż Bukowe, a do tego łatwiej znaleźć tam oferty. Choćby teraz w bazie WGN znajdują się ogłoszenia dotyczące atrakcyjnych mieszkań w tej okolicy. 

Czy uda się tam kupić lokal z ogródkiem?

W kontekście części nowych inwestycji na Prawobrzeżu, uwzględniane są niewysokie bloki, w których do mieszkań na parterze przynależą prywatne ogródki. Takie udogodnienia są też czasem zagwarantowane w przypadku lokali, które wydzielono na bazie dawnych domów jednorodzinnych. Powszechnym standardem w kontekście mieszkań w tej dzielnicy, są natomiast dość obszerne balkony. Nawet nie posiadając własnego ogrodu, mieszkańcy tego obszaru nie mogą z kolei narzekać na brak zieleni. To rejon gwarantujący wiele takich otwartych terenów, gdzie można wypoczywać w gronie rodziny lub aktywnie spędzać czas. Szczególnie dużo roślin pojawia się w granicach osiedli Bukowe, Kijewo czy Słoneczne. Osoby lubiące obcowanie z naturą, zdecydowanie powinny pomyśleć nad mieszkaniem na Prawobrzeżu. 

Karton z kluczem
fot. pixabay.com

Jak wygląda sytuacja z mieszkaniami deweloperskimi w Szczecinie Prawobrzeżu?

  Mieszkania deweloperskie w Szczecinie Prawobrzeżu stanowią stosunkowo niewielką część nowych inwestycji w tym mieście. Deweloperzy zdecydowanie preferują jednak dzielnice znajdujące się po lewej stronie Odry. Z tego względu liczba ofert z tego rejonu nie jest aż tak duża, a dostępne lokale szybko znajdują nabywców. Szukając nowego lokum w tym fragmencie Szczecina, można zwrócić uwagę na Dąbie. Powstaje tam stosunkowo dużo nowych projektów, a choć osiedle nie należy na razie do najbardziej polecanych, to stale się rozwija. 

Mniej inwestycji niż w innych dzielnicach

W kontekście rynku nieruchomości w Szczecinie widać duży udział segmentu wtórnego, co nie oznacza jednak, iż w mieście nie powstają nowe mieszkania. Te są jednak budowane przede wszystkim w lewobrzeżnej części miasta, gdyż wielu nabywców poszukuje lokum w centralnym obszarze miasta czy też na Gumieńcach, Pogodnie lub Warszewie, uważanych za dobre miejsca do życia. Zauważalne jest to, że deweloperzy niemal w równym stopniu inwestują w dzielnicach Zachód, Północ i Śródmieście, tymczasem w kontekście Prawobrzeża tych projektów, a co za tym idzie sprzedawanych mieszkań, jest przynajmniej kilkukrotnie mniej. Z tego także względu lokale w nowych budynkach w tej części miasta, spotykają się z dużym zainteresowaniem i są szybko wykupowane, często ze znacznym wyprzedzeniem względem oddania mieszkań do użytku. Jeżeli poszukujesz takich ofert, musisz zatem uważnie przeglądać rynek i szybko reagować. Nieco większą swobodę daje pod tym kątem rynek wtórny. W przypadku Prawobrzeża wciąż widnieje tam mniej ogłoszeń, lecz zwykle można dość spokojnie znaleźć mieszkania w różnych wariantach, na najatrakcyjniejszych osiedlach. To w dużej mierze lokale po stosownych pracach remontowych i w odnowionych blokach, więc dalej będą one bardzo komfortowe.

Deweloperzy stawiają na Dąbie

Choć Dąbie nie jest najlepiej ocenianym osiedlem w prawobrzeżnej części Wrocławia, to deweloperzy podejmują sporo inwestycji właśnie w tym rejonie dzielnicy. Wynika to w dużej mierze z dostępnej powierzchni i tego, iż firmy deweloperskie uważają, że obszar ten może w przyszłości znacznie zyskać na atrakcyjności. Prowadzi to przy okazji do systematycznego rozwoju tego rejonu, więc jest to także kierunek warty rozważenia, szczególnie jeżeli naprawdę zależy ci na nowym mieszkaniu. Lokale deweloperskie na Bukowie czy sąsiadujących z nim osiedlach, wyprzedają się bardzo szybko, więc są trudno dostępne. Pomału widać też tendencję do inwestycji na bardziej peryferyjnych, wschodnich osiedlach dzielnicy, ale na razie są to jednak raczej pojedyncze projekty. Prawobrzeże to rejon atrakcyjny do życia, w szczególności dla rodzin czy ludzi poszukujących ciszy i spokojnej atmosfery. Szczególnie doceniane są osiedla Bukowe, Słoneczne czy Majowe. Z uwagi na mniejszą intensywność działań deweloperów, nowe lokale są tutaj mniej dostępne i szybko znajdują nabywców, natomiast ciekawe oferty pojawiają się na rynku wtórnym. Jeżeli poszukujesz mieszkań w tym obszarze, to zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami w serwisie WGN!