Segment nowych mieszkań na sprzedaż w Szczecinie i innych dużych miastach bardzo prężnie się rozwija i nic nie wskazuje na to, żeby trend miał się odwrócić. Deweloperzy widząc duży potencjał budują inwestycje, w który każdy znajdzie swoje idealne M.

Spis treści:

  1. Upodobania nabywców
  2. Rozwiązania technologiczne
  3. Prestiżowe lokalizacje

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie- czego poszukują nabywcy?

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie i innych prężnie rozwijających się miastach są niezwykle popularne zarówno pośród osób poszukujących lokalu na własny użytek jak i w celach inwestycyjnych. Eksperci WGN twierdzom, że zainteresowanie lokalami z rynku pierwotnego utrzyma się w najbliższych latach. Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie przyciągają więcej zainteresowanych niż lokale z rynku wtórnego. Dzieje się tak ze względu na kilka czynników. Niewątpliwie do najważniejszych należy zaliczyć stosunek ceny do jakości nowego mieszkania na sprzedaż w Szczecinie. Zasadniczym motywem decyzji o zakupie nowego mieszkania jest jego „nowość”. Rynek pierwotny ma niewątpliwie tę zaletę, że kupujemy nowe, niezamieszkałe dotąd przez nikogo mieszkanie. Mamy pełen wpływ na sposób jego urządzenia i aranżacji.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

Większość osób chcących kupić mieszkanie na rynku pierwotnym podkreśla, że chce być jego pierwszym właścicielem. Przede wszystkim ułatwia to wprowadzenie dużych zmian i czyni mieszkanie wolnym od usterek, które mogli zostawić po sobie poprzedni właściciele. Bardzo ważnym czynnikiem przy odbiorze gotowego już mieszkania, jest zwrócenie uwagi na jego ewentualne wady. Nowe mieszkanie nie musi być pozbawione usterek. Warto pamiętać, że w razie ewentualnych niedociągnięć, deweloper ma obowiązek wypłacić rękojmię za wady nieruchomości. Kupujący, którzy decydują się na nowe mieszkanie na sprzedaż w Szczecinie w trakcie jego realizacji mają szeroki wachlarz możliwości w zakresie wprowadzania zmian do projektu dewelopera. Istniej możliwość ingerencji w rozkład mieszkania, wyboru podług czy frontów szafek. W przypadku nowych mieszkań na sprzedaż w Szczecinie kolejnym ważnym elementem jest efektywnie zaprojektowana infrastruktura na osiedl. Deweloperzy, budując osiedle z mieszkaniami z rynku pierwotnego, dbają o to, by zaplanować wystarczającą liczbę miejsc postojowych na parkingu, stworzyć właściwą infrastrukturę techniczną, a także o to, by punkty usługowe i handlowe znalazły się w tym samym miejscu. Dzięki temu mieszkańcy mają możliwość korzystania z dobrze przemyślanego osiedla, które jest jednocześnie bezpieczne i komfortowe.

Nowoczesne rozwiązania

Kolejną ważną cechą w przypadku nowych mieszkań na sprzedaż w Szczecinie jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych materiałów. Nowo powstające osiedla budowane są z wykorzystaniem nowoczesnych i energooszczędnych technologii, często w bardzo atrakcyjnej formie architektonicznej. Wideodomofony, monitoring, recepcja, komórki lokatorskie, rowerownie, windy na każdym piętrze, przestronne tarasy to tylko nieliczne z udogodnień nowych nieruchomości. W tym temacie, mieszkania z wielkiej płyty pozostawiają naprawdę wiele do życzenia. Budynek nowoczesnych osiedli najczęściej spełnia coraz wyższe standardy. Między innymi przez wzgląd na wysoką jakość użytych materiałów budowlanych, warto dokonać zakupu nowego mieszkania. Nowe inwestycje wyróżnia coraz bliższa doskonałości funkcjonalność mieszkań, jak najstaranniej zaprojektowane i zaaranżowane części wspólne, wygodne garaże podziemne, czy wreszcie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne lepiej służące komfortowi i bezpieczeństwu lokatorów. Nowe mieszania na sprzedaż w Szczecinie to także infrastruktura lepiej dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

Zakup nowej nieruchomości oferuje wiele innych usprawnień. Co ciekawe, tego typu udogodnienia dostępne są już w przypadku inwestycji w standardzie popularnym, o średnim czy wyższym nie wspominając. Ważna jest również z roku na rok podnoszona deweloperom poprzeczka jakości wykonania osiedli mieszkaniowych pod względem energooszczędności i ekologii. Coraz lepiej służy to nie tylko środowisku, ale przede wszystkim portfelom właścicieli mieszkań, którzy oszczędzają na rachunkach za media. Nowe mieszkania z rynku pierwotnego mają zdecydowaną przewagę technologiczną nad mieszkaniami na rynku wtórnym. Nowe budownictwo to oszczędności. Choć z drugiej strony, wiele nieruchomości z rynku wtórnego przeszło już proces modernizacji i ich standard ulega poprawie. W tym kontekście na szczecińskim rynku wyróżnia się inwestycja Victoria Apartaments, która powstaje tuż nad jeziorem Dąbie. Jest to miejsce, w którym spokój, bliskość natury i piękne widoki będą dla mieszkańców codziennością. Gdzie pasja do sportów wodnych będzie mogła być realizowana tuż przy miejscu zamieszkania. Victoria Apartments to nowa jakość w Szczecinie – nowoczesna architektura, rozwiązania typu smart home, wpisanie inwestycji w zieloną przestrzeń, z najwyższą dbałością o wykonanie, z możliwością wykończenia „pod klucz”. W tej inwestycji powstają inteligentne mieszkania, energooszczędne osiedla i internet rzeczy to obszar szczególnie istotny dla odpowiedzialnej i innowacyjnej firmy deweloperskiej. Stosowane przez PCG elementy Systemu Smart będą oczywistością za kilka lub kilkanaście lat.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie- topowe lokalizacje

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie powstają w lokalizacjach na terenie całego miasta. Bez problemu znajdziemy nowe osiedle w komfortowym miejscu. Co więcej deweloperzy poza budynkami tworzą całą infrastrukturę, łącznie z drogami dojazdowymi i lokali usługo-handlowymi. W każdym mieście są dzielnice charakteryzujące się zabytkową zabudową. W takich lokalizacjach inwestycje zapewniające nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie są rzadkością. Jedną z nich są Apartamenty Pogodno. W historycznej dzielnicy Szczecina przy ulicy Sadowskiego, powstała ekskluzywna enklawa spokoju i zieleni. Ta oferta umożliwia spełnienie oczekiwań wymagających klientów, pragnących zamieszkać wygodnie, bezpiecznie i jednocześnie korzystać z atrakcji i uroków miasta. Dwa kameralne budynki o nieprzeciętnej architekturze, powstały praktycznie przy samej granicy z Korpusem NATO, niedaleko ulicy Łukasińskiego. Każdy z nich posiada po 41 mieszkań, do tego oczywiście garaż podziemny oraz windy. O wyjątkowości tego projektu stanowi nie tylko lokalizacja, ale również wyszukana stylistyka budynków. Założeniem architekta, który inspirował się formami obiektów modernistycznych, było wywołanie wrażenia „ograniczonej dostępności” do wnętrza, przez co na elewacji zewnętrznej, posłużył się dość monochromatyczną kolorystyką, jednakże zachował on kontrast od strony wewnętrznego dziedzińca, gdzie znajduje się część rekreacyjna z placem zabaw, którą podkreśla ciepła kolorystyka oraz duże, nieregularne okna elewacji wewnętrznej. Ciekawym przykładem inwestycji łączącej historię miasta z nowoczesnością jest osiedle Sowińskiego 78.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie znajdują się w nowoczesnych budynkach. Na elewacji zagości elegancka biel i klasyczna czerwień cegły klinkierowej. Tym samym nowa inwestycja na mapie Szczecina nie tylko wpisze się w charakter lokalnej zabudowy, ale zaoferuje swoim mieszkańcom znacznie więcej. Budynek zaprojektowany jest kaskadowo, w niższej części znajdą się cztery piętra oraz parter, w wyższej – 6 pięter plus parter. W inwestycji zaplanowano funkcjonalne mieszkania o powierzchni od ok. 27 m² do ok. 60 m² oraz 6 lokali usługowych z przeszklonymi witrynami, umożliwiającymi doskonałą ekspozycję. Budynek będzie posiadał 4 klatki schodowe z łagodnymi podjazdami, ułatwiającymi swobodne poruszanie się rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym. Ustawne i doskonale nasłonecznione nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie, to atrakcyjna propozycja dla osób poszukujących wymarzonego azylu, a jednocześnie pragnących korzystać z bogatej infrastruktury okolicy i udogodnień miejskiego życia. W ofercie znajdują się zarówno kawalerki jak i większe mieszkania 2 i 3-pokojowe. Przewidziano również miejsca postojowe w halach garażowych oraz funkcjonalne komórki lokatorskie. Dla dodatkowego komfortu mieszkańców do każdego mieszkania zaprojektowano również balkon, ogródek, loggię lub balkon francuski. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców teren inwestycji będzie ogrodzony, a wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w wideodomofony i drzwi antywłamaniowe.