Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie powstają niemal w każdej części miasta, a w planach są już kolejne inwestycje. To tylko potwierdza ogólnopolską tendencję – od dobrych paru lat w naszym kraju trwa bowiem boom budowlany i niemal wszędzie budowane są tysiące nowych lokali. Szukasz nowego lokum, do którego chciałbyś wprowadzić się w tym lub kolejnym roku? Nie wiesz, gdzie jeszcze są dostępne nieruchomości w stanie deweloperskim? Zapraszamy na nasz przegląd wybranych inwestycji mieszkaniowych w Szczecinie największym mieście województwa zachodniopomorskiego.

Spis treści:
Nowe inwestycje
Oferty w Warszewie
Nieruchomości w centrum
Pogodno
Pomorzany
Inne atrakcyjne oferty

Oferty mieszkań na sprzedaż w Szczecinie – poznaj nowe inwestycje razem z WGN!

Obecnie poszukiwanie nieruchomości na sprzedaż w obrębie nowych inwestycji w Szczecinie wiąże się z dużym komfortem, jeżeli chodzi o wybór lokalizacji mieszkania, jego metrażu czy odpowiedniej ceny za metr kwadratowy. Dostępne są luksusowe nieruchomości w nowoczesnym wieżowcu zlokalizowanym w ścisłym centrum Szczecina, nowe wielorodzinne domy i mieszkania na Warszewie – najbardziej rozbudowanej w ostatnich latach dzielnicy miasta - lokale na świetnie umiejscowionym i prestiżowym Pogodnie czy adresy w południowej dzielnicy miasta – na Pomorzanach. A to tylko kilka przykładów, bo tak naprawdę nowe mieszkania w stolicy Pomorza Zachodniego znajdziemy prawie w każdej dzielnicy. Wiele bardzo atrakcyjnych terenów przekazano deweloperom, więc przyszli nabywcy metrów mieszkaniowych mogą czuć się usatysfakcjonowani dostępną ofertą.

Najnowsze inwestycje w Szczecinie

Deweloperski boom budowlany trwa w najlepsze. Nowe, niedawno powstałe lub wciąż budowane nieruchomości znajdziemy w kilku dzielnicach miasta. Inwestycje, którymi już teraz warto się zainteresować, to przede wszystkim:

  • w centrum miasta – Hanza Tower przy Wyzwolenia oraz Apartamentowiec Stettiner Residence przy ulicy Janosika,
  • na Pomorzanach — projekt Chmielewskiego23 lub Pomorzany Park,
  • Apartamenty Pogodno przy ul. Łukasińskiego, 
  • Warszewo - Podbórzańska (kolejny etap), Natural Park, Osiedle Osówka, Garden House (kolejny etap) czy Apartamenty Zacisze,Gumieńce – Reda City lub Osiedle Nowa Cukrownia,
  • Nowe Miasto — Nowe Forty czy Osiedle Pionierów.

Wiele spośród wymienionych powyżej inwestycji, na nieszczęście kupujących, zostało już dawno wyprzedane, choć wciąż można znaleźć tu interesujące oferty. Warto się jednak pospieszyć. Obecnie bardzo często nowe lokale mieszkalne znajdują nabywców zanim w ogóle powstanie budynek. To tylko świadczy o ogromnym zainteresowaniu na nieruchomości w stanie deweloperskim. chętnych nie odstraszają nawet rosnące ceny materiałów budowlanych, co przekłada się zarówno na cenę apartamentu za metr czy jego późniejsze wykończenie oraz umeblowanie. Wzrost zamożności Polaków jest widoczny gołym okiem, czego najlepszym dowodem jest utrzymujący się kolejny rok z rzędu wysoki popyta na nieruchomości w stanie deweloperskim.

Nowoczesna i jasna łazienka w mieszkaniu
fot. pixabay.com

Nowe mieszkania na sprzedaż w centrum Szczecina oraz w dzielnicach Warszewo, Pogodno i Pomorzany

Nowe mieszkania na sprzedaż pojawiają się zarówno w ścisłym centrum Szczecina, jak i w popularnych dzielnicach położonych w niewielkiej odległości od serca miasta, takich jak Pogodno, Warszewo czy Pomorzany. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się każda z nich i kto powinien zwrócić szczególną uwagę na oferty w obrębie danej dzielnicy!

Warszewo

Warszewo to najszybciej i najintensywniej rozwijająca się dzielnica stolicy Pomorza Zachodniego pod względem liczby nowych lokali mieszkaniowych. Praktycznie każdego roku oddawane są do użytku kolejne mieszkania w zakończonych inwestycjach, a następne działki oddawane są pod działania budowlane. Wraz z powstającymi budynkami dla wielu rodzin pomyślano także o innej infrastrukturze niezbędnej do życia we współczesnym świecie. Na terenie Warszewa miejsce znalazło wiele sklepów i lokali usługowych, powstały szkoła czy przedszkola, a obecnie trwa budowa nowego kościoła. Zadbano także o zieleń, dzięki przeorganizowaniu przestrzeni w park Warszewo-Podbórz z wieloma alejkami spacerowymi, ławeczkami czy kameralnym stawikiem. W końcu nie tylko w mieszkaniu człowiek siedzi.

Jeżeli chodzi o nieruchomości na Warszewie, to jest z czego wybierać. Znajdziemy tu Zacisze Apartamenty od J.W. Construction przy ulicy Szczecińskiej – kompleks składający się z 3 budynków z ogrodzonym terenem osiedla, a także Apartamenty Garden House także przy ulicy Szczecińskiej – etap I i II od dewelopera SGI, zaś etap III od Indomex – z wieloma wciąż dostępnymi mieszkaniami zaczynającymi się już od 6 500 za m2. Mamy Osiedle Osówka z mieszkaniami i domkami jednorodzinnymi przy ulicy Miodowej, którego wykonawcą jest znana na lokalnym rynku firma Vastbouw, mająca pod swoimi skrzydłami również kolejne osiedle w na terenie Warszewa – osiedle Natural Park. Z kolei deweloper Noraco oferuje mieszkania na II etapie projektu o nazwie Podbórzańska przy ulicy o takiej samej nazwie. Kilkadziesiąt dwu-, trzy- i czteropokojowych mieszkań ma do zaproponowania Marina Developer, czuwająca nad projektem Apartamenty Warszewo przy ulicy Maciejkowej.

Warszewo to obecnie najczęściej poszukiwana dzielnica do zakupu mieszkania w stanie deweloperskim, dlatego w ofercie biura nieruchomości WGN znajduje się wiele propozycji dla tej lokalizacji. Być może jedna z nich to właśnie Twoje wymarzone M? Czy widziałeś już naszą ofertę?

Centrum miasta – Hanza Tower i Stettiner Residence

Obecnie najciekawszą i bez wątpienia najbardziej prestiżową lokalizacją nowych mieszkań w centrum Szczecina jest ulica Wyzwolenia. Budujący się tam najwyższy budynek na całym Pomorzu Zachodnim, czyli Hanza Tower zapowiada się jako prawdziwa budowlana perełka, jakiej nie widziano od powstania Filharmonii Szczecińskiej. Deweloperem jest jedna z czołowych polskich firm z branży deweloperskiej – J.W. Construction. Hanza Tower ma liczyć ponad 30 kondygnacji, na których znajdą się między innymi powierzchnie biurowe i komercyjne, luksusowe apartamenty, penthouse’y czy eleganckie mieszkania w tej znakomitej lokalizacji. Dodatkowo, mieszkańcy wieżowca mają mieć szereg wzbogacających nieruchomość udogodnień, takich jak spa, saunę, zespół basenowy czy pralnię samoobsługową. W planach dla lokatorów przewidziane są również kluby dla dzieci i młodzieży. Łącznie w budynku ma być około 500 apartamentów, a zastosowanie ogromnych przeszkleń ma udostępnić urokliwy widok panoramy cudownego miasta, jakim jest Szczecin.

Zakup apartamentów w Hanza Tower wiąże się z możliwością nabycia lokalu o powierzchni od 24 m2 do nawet 215 m2. W ofercie znajdują się mieszkania od jednego do nawet 5 pokoi, a ich ceny zaczynają się od 8 990 zł/m2. Wciąż jest bardzo szeroka oferta, jeżeli chodzi o wybór piętra. Taki 160 czy 180-metrowy apartament na 22, czy 23 piętrze musi robić wrażenie, a jego posiadanie na pewno będzie synonimem prestiżu w stolicy Pomorza Zachodniego.

Apartamenty w Hanza Tower to także świetna inwestycja. Lokowanie środków finansowych w nieruchomościach to wciąż aktualny trend zarobkowy, w którym niezmiennie świetną popularnością cieszą się lokale w centrum dużych miast i te w najlepszych lokalizacjach. A za taką już niedługo będzie uchodzić szczeciński wieżowiec Hanza Tower.

Ciekawą inwestycją jest także budynek Stettiner Residence, który ma znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego biurowca Setttiner Business Centre, u zbiegu ulic Janosika i Placu Kilińskiego. Budynek ma mieć 6 kondygnacji naziemnych + dwie poniżej poziomu terenu. Na 3 piętrach ma znaleźć się aż 57 mieszkań o powierzchni od 26 m2 do 64 m2 (lokale jedno-, dwu- lub trzypokojowe), zaś dwie najwyższe kondygnacje przypadną apartamentom o podwyższonym standardzie z dostępną powierzchnią użytkową od 50 m2 do 95 m2. W części podziemnej ma znaleźć się 67 miejsc parkingowych, a także myjnia samochodowa i ładowarki do samochodów elektrycznych.

Oprócz nowoczesnego budynku w centrum miasta otrzymamy świetną lokalizację z dogodnym dojazdem zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. W pobliżu jest wszystko, czego potrzeba. Kilka minut dzieli budynek od centrum handlowego, aptek, szkół, boisk, Parku Kasprowicza, Jasnych Błoni, Urzędu Miasta, Skarbówki, klubów sportowych czy wielu restauracji i lokali rozrywkowych. I co najważniejsze, lokalizacja Stettiner Residence nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej głównej ulicy, po której poruszają się także tramwaje.

Już teraz sprawdź ofertę Biura Nieruchomości WGN na nowe mieszkania w centrum stolicy Pomorza Zachodniego.

Pomniki i zabytki w Szczecinie
fot. pixabay.com

Pogodno

Pogodno, dawna willowa dzielnica Szczecina leżąca w zachodniej części miasta, wciąż niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem jeżeli chodzi o zakup nieruchomości. Kiedyś były to tereny bardzo prestiżowe - dzisiaj są one cenione przede wszystkim ze względu na bliskość centrum, dobrą komunikację miejską na jej terenie, rozwinięte drogi czy bliskość wielu obiektów takich jak uczelnia, stadion, targowisko, hala, szpital oraz terenów rekreacyjnych. W sąsiedztwie znajduje się bowiem Park Kasprowicza, Las Arkoński i kawałek dalej Jezioro Głębokie.
W ostatnich latach na terenie dzielnicy Pogodnopowstało wiele mniejszych bądź większych osiedli jak np. Pogodno Park od SGI czy Osiedle Pogodne od Modehpolmo. Aktualnie bardzo atrakcyjnie zapowiada się „niesamowicie bezpieczne” osiedle pod nazwą Apartamenty Pogodno, które będzie położone w pobliżu Korpusu NATO. Ma ono składać się z dwóch 4-kondygnacyjnych budynków, w których znajdą się 82 mieszkania o powierzchniach od 42 m2 do 106 m2, z podziemnymi miejscami garażowymi oraz liczną przestrzenią zieloną czy centralnie położonym placem zabaw. Zakończenie inwestycji i oddanie budynków do użytkowania zaplanowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Szukając u Nas wymarzonego lokum – czy to w stanie deweloperskim, czy z rynku wtórnego - zdecydowanie warto zwrócić uwagę na dzielnicę Pogodno.

Nieruchomości na Pomorzanach

Pomorzany to jedna z większych i liczniejszych dzielnic miasta, położona w jego południowej części. Lokalizacja jest jej ogromnym atutem. Z jednej strony bardzo łatwo i szybko można stąd dojechać do centrum miasta, z drugiej wyjazd z miasta lub dojazd do autostrady A6 znacząco ułatwia znajdująca się niedaleko ulica Floriana Krygiera. Dużym plusem dla mieszkańców jest również kąpielisko Dziewoklicz, które znajdziemy, kierując się na południe wzdłuż Odry. Warto podkreślić, że w niedługim czasie ma ono zostać gruntownie zmodernizowane i stać się prawdziwą perełką dla letniego wypoczynku nad wodą. Być może na Pomorzanach nie buduje się tak wiele, jak chociażby w przypadku Warszewa, ale mniej nie znaczy gorzej. Obecnie mamy tu do wyboru dwie bardzo interesujące inwestycje deweloperskie.

Chmielewskiego23

Na Pomorzanach ciekawie wygląda projekt Chmielewskiego23. Zlokalizowane kilkaset metrów od Odry osiedle, ma składać się blisko z 500 lokali i z takiej samej liczby miejsc parkingowych na wielopoziomowym podziemnym parkingu, a całość inwestycji podzielona jest na 3 etapy. Deweloper zapewnia powstanie budynków według nowoczesnej architektury, zapewni miejsce do zabawy dla dzieci, komórki lokatorskie, bezpieczne stanowiska dla rowerów czy ciche i szybkobieżne windy. Wszystko dla komfortu mieszkańców tego nowego osiedla. Dodatkowym atutem zachęcającym do zakupu lokali ma być świetny widok na miasto i bliskość komunikacji miejskiej.

Pomorzany Park

Nie tylko przy Chmielewskiego budują się nowe lokale mieszkaniowe. Spora inwestycja, także składająca się z 3 budynków, powstaje przy alei Powstańców Wielkopolskich o nazwie Osiedle Pomorzany Park od dewelopera Siemaszko. Lokalizacja w centrum dzielnicy Pomorzany, świetnie skomunikowanej ze śródmieściem, gwarantuje dostęp do pełnej infrastruktury, jaka jest niezbędna w każdym sąsiedztwie. Znajdziemy tu szpital, szkoły, przedszkola, sklepy, centrum handlowe, placówki bankowe, a nawet park po drugiej stronie ulicy. Dostępnych jest tu kilkaset kawalerek oraz mieszkań dwu- i trzypokojowych.

Fotel i łóżeczko w pokoju dziecięcym
fot. pixabay.com

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie – to nie wszystko!

To jednak nie wszystkie inwestycje, w ramach których w Szczecinie powstają dziś nowe mieszkania na sprzedaż. Powyżej wymieniliśmy bowiem tylko kilka najważniejszych projektów znanych deweloperów, w dodatku wybierając wyłącznie z tych znajdujących się w lewobrzeżnej części miasta. Do listy szczecińskich inwestycji mieszkaniowych trzeba by jeszcze dopisać kilka na terenie Gumieniec: Osiedle Nowa Cukrownia przy ulicy Cukrowej, Reda City, Harmonia Gumieńce, Osiedle Akacjowe przy Braniborskiej, Lajkonik od Vastbouw przy Krakowskiej. Do tego inwestycje Kasprzaka i Śródmiejskie Ogrody (kolejny etap) na Świerczewie, Osiedle Piastów, Nowe Forty czy Osiedle Pionierów na Nowym Mieście. Bardzo wyczekiwana jest również budowa mieszkań na Kępie Parnickiej o nazwie Bulwar Elbląski (wykonawcą ma być firma Siemaszko), vis-a-vis Dworca PKP – tutaj jednak jeszcze minie trochę czasu, zanim ujrzymy nowe nieruchomości.

Na prawobrzeżu też się sporo buduje. Wystarczy, chociażby wspomnieć o kolejnym etapie Osiedla Pistacjowego w Zdrojach, nowych mieszkań na łubinowej od Neptun Developer na Osiedlu Słonecznym, Nastrojowym Zakątku na Bukowym czy Osiedlu przy Pokładowej w Dąbiu od STBS Prawobrzeże.

Tak wielka podaż na lokale w stanie deweloperskim jest spowodowana ogromnym zainteresowaniem na tego typu nieruchomości. Mniejsze bądź większe inwestycje są ochoczo poszukiwane przez mieszkańców miasta i okolic. Znaczący wzrost zarobków pozwala na zakup lokali w stanie deweloperskim (zazwyczaj droższych niż te z rynku wtórnego) i późniejsze ich urządzenie według własnego uznania, co bez wątpienia również jest bardzo kosztowe. Należy jednak pamiętać, że oprócz zakupu na własny użytek nowo wybudowane lokale cieszą się również rosnącym wzięciem w celach inwestycyjnych.

Ze względu na duży wybór ofert sprzedaży lokali w stanie deweloperskim, gorąco zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą Biura Nieruchomości WGN. Nasi doradcy pomogą w określeniu Państwa potrzeb mieszkaniowych i zaproponują najciekawsze oferty aktualnie dostępne na szybko zmieniającym się rynku mieszkaniowym w Szczecinie.