Oferta nowych mieszkań w Szczecinie jest coraz większa. Szczecin to jedno z najbardziej zaludnionych miast w Polsce. Według danych GUS z dnia 31 grudnia 2019 roku miasto liczyło 401 907 mieszkańców. Z racji swojej atrakcyjnej lokalizacji niedaleko Morza Bałtyckiego, miasto to cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Spis treści:
Szczecin idealny do zamieszkania?
Dobra inwestycja kapitału
Mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie
Mieszkania na osiedlu Ornament
Apartamenty Duńska
Kamienica Nova 3

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie - miasto idealne do zamieszkania?

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie cieszą cię coraz większa popularnością. Szczecin położony jest zaledwie ok. 100 km od Morza Bałtyckiego. Miasto to stanowi ośrodek turystyczny, co zawdzięcza nie tylko lokalizacji, ale i dużej liczbie zabytków. Jest to także centrum akademickie i kulturalne, znajdują się tu liczne ośrodki kultury, teatry, opera oraz operetka). Ponadto miasto znajduje się niedaleko granicy niemieckiej. Wiele osób uważa to miasto za idealne miejsce do życia. Nie widzi więc fakt, że stale przybywa tu inwestycji mieszkaniowych.

Co Szczecin ma do zaoferowania swoim mieszkańcom? Poniżej prezentujemy przykładowe inwestycje mieszkaniowe w Szczecinie.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie dobrą inwestycją kapitału   

Zakup mieszkania na sprzedaż w Szczecinie na cele komercyjne może okazać się bardzo trafionym pomysłem. Prywatne apartamenty na wynajem cieszą się w okresie wakacyjnym bardzo dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Lokalizacja Szczecina na mapie, w bliskim sąsiedztwie morza oraz z dostępem do zabytków, corocznie przyciąga urlopowiczów. Poza okresem wakacyjnym mieszkanie może służyć jako lokal do wynajęcia np. dla studentów. W Szczecinie znajdują się uczelnie wyższe, których studenci z pewnością będą potrzebowali lokum do zamieszkania.

Właściciel mieszkania w Szczecinie może więc przeznaczyć zakupione mieszkanie pod wynajem w okresie całego roku.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie – przykładowe inwestycje

Mieszkania na osiedlu Ornament

Osiedle mieszkaniowe Ornament w Szczecinie to inwestycja spółki White Stone Development.
Dużą zaletą tej inwestycji jest jej lokalizacja blisko centrum miasta, co zapewnia łatwy dostęp do oferty rozrywkowej, edukacyjnej i kulturalnej. Lokalizacja zapewnia też dobrą komunikację z innymi dzielnicami w mieście.

Inwestycja realizowana jest w czterech etapach. Budynki, które powstawały w trzech pierwszych etapach budowy inwestycji (B1, B3, B4A i B4B), zostały już oddane do użytku. Obecnie realizowany jest ostatni już etap B2, którego zakończenie przypada jeszcze na 2020 rok. Budynek B2 realizowany w ramach ostatniego etapu inwestycji, dostarczy na szczeciński rynek 69 komfortowych mieszkań o powierzchni od 28,06 do 88,01 metrów kw. Kupujący będą mogli wybierać spośród kilku wariantów - dostępne będą bowiem komfortowe kawalerki, mieszkania dwupokojowe, mieszkania trzypokojowe a nawet przestronne mieszkania czteropokojowe. Do każdego mieszkania przynależy balkon lub taras. Mieszkania zlokalizowane na parterze posiadają ogródki.

Każde z mieszkań zostanie wyposażone w wideodomofon. Dla wygody mieszkańców w budynku dostępna będzie winda. Na terenie osiedla powstanie także plac zabaw. Okolica natomiast zachwyca rozległymi terenami zielonymi, zachęcającymi do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dużą zaletą inwestycji jest jej przystosowanie do potrzeb osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Deweloper zadbał o to, aby podjazdy były łagodne i bezprogowe.
Do dyspozycji mieszkańców oddane będą również naziemne miejsca postojowe, hala garażowa, boksy rowerowe oraz komórki lokatorskie.

Do budowy osiedla użyte zostały materiały wysokiej jakości. Deweloper zastosował także nowoczesne technologie, które sprawią, że inwestycja mieszkaniowa będzie enegrooszczędna. Zadbano także o dobrą wentylację oraz izolację akustyczną. Jak podkreśla deweloper, wszystkie budynki wyposażono w szereg rozwiązań, odpowiadającym standardom nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego, w tym w automatycznie regulowane nawiewniki, zapewniające świeże powietrze.

Apartamenty Duńska

W północnej części Szczecina w dzielnicy Warszewo powstaje II etap inwestycji Apartamenty Duńska. Jest to inwestycja wchodząca w skład portfela dewelopera Asset Investment (Asset Home). Obecnie realizowany jest drugi etap inwestycji.

Apartamenty Duńska to kameralne osiedle, które charakteryzuje się nowoczesnym stylem oraz wysokim standardem wykończenia. W ramach inwestycji powstają obecnie dwupoziomowe penthousy z pięknym widokiem na miasto, z przeszkleniem o wysokości 5,5 metra; oraz dwupoziomowe mieszkania z parterem i ogródkiem oraz tarasem oraz balkonem na piętrze. Są to mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 40 do 97 metrów kw.
Na inwestycję składają się dwa budynki, w których znajduje się łącznie 54 luksusowych mieszkań. Budynki wchodzące w skład inwestycji wyposażone są w cichobieżną windę, podziemne miejsca postojowe, wózkownie oraz komórki lokatorskie. Inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta, posiada także bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Osiedle jest monitorowane.

Apartamenty Duńska to inwestycja otoczona dużą ilością o tereny zielone oraz posiadające powierzchnie wspólne, dzięki czemu mieszkańcy mogą wypoczywać w komfortowy sposób.
Budowa inwestycji ruszyła w I kwartale 2020 roku, natomiast zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytku planowane jest na I kwartał 2022 roku.

Kamienica Nova 3

Mieszkania w kamienicy w Szczecinie oferuje deweloper P.B. CALBUD Sp. z o.o. Ta unikalna inwestycja powstaje w samym sercu miasta przy ulicy Gabriela Narutowicza i ulicy Mariana Langiewicza, w sąsiedztwie zielonego skweru Placu Dziecka. Tak doskonała lokalizacja zapewni mieszkańcom dostęp do wielu restauracji, sklepów, obiektów handlowo-usługowych, przystanków komunikacji miejskiej, przedszkoli, szkół, uczelni wyższych a także zabytków kultury.

Wraz z poprzednio zrealizowanymi i oddanymi do użytku inwestycjami: Kamienicą Nova oraz Kamienicą Nova 2, obecnie budowana Kamienica 3 stworzy jednolity, zwarty układ kompozycyjny o charakterze historycznej śródmiejskiej zabudowy kwartałowej.
We wnętrzu luksusowej kamienicy znajdować się będzie 237 mieszkań typu studio (o powierzchni 25-38 m2) oraz mieszkania dwu- (o powierzchni 28-45 m2 ) i trzypokojowe (o powierzchni 54-59 m2). W ramach inwestycji powstanie także lokal usługowy.
Na potrzeby przyszłych mieszkańców zapewnione zostaną 74 miejsca postojowe dla samochodów osobowych w garażu podziemnym. Deweloper nie zapomniał także o zapewnieniu komórek lokatorskich oraz rowerowni.

Deweloper zdecydował się na niecodzienne, aczkolwiek bardzo komfortowe dla mieszkańców rozwiązanie - kamienica będzie posiadała dwie klatki schodowe. Jedna klatka schodowa zapewni dostęp od ulicy Gabriela Narutowicza, natomiast druga od ulicy Mariana Langiewicza.
Na parterze kamienicy znajdą się mieszkania z ogródkami oraz lokal usługowy. Na pozostałych sześciu kondygnacjach nadziemnych będą znajdowały się komfortowe mieszkania.
Kamienicą Nova 3 powstaje przy użyciu wysokiej klasy materiałów oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii. Wewnątrz budynku będą znajdowały się cztery cichobieżne windy. Zbiorcza instalacja telewizyjna zapewni odbiór cyfrowej telewizji naziemnej i satelitarnej wszystkim mieszkańcom.

Inwestor planuje zakończyć budowę i oddać inwestycję do użytku w I kwartale 2022 roku.

 

Magdalena Paluch
Redaktor naczelna komercja24.pl