2-pokojowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie można znaleźć w dużej liczbie na rynku wtórnym, ale pojawiają się i oferty w segmencie pierwotnym. Poszczególne lokale odbiegają nieco od siebie metrażem czy standardem. Można natrafić nawet na propozycje o charakterze apartamentowym. Co ważne są one dostępne w zasadzie w każdej z dzielnic miasta. Problemu nie będzie również ze sprzedażą takiego lokum, gdyż są to najchętniej oglądane i wybierane oferty, co ułatwia znalezienie odpowiedniego kupca.

Spis treści
Jakie lokale tego typu można odnaleźć?
Rynek wtórny i pierwotny
Standard
Apartamenty
W różnych lokalizacjach
Co ze sprzedażą takiego lokum?
Najłatwiej znaleźć kupca?
Jaki będzie najpewniej profil kupującego?

Jakie można znaleźć 2-pokojowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie?

2-pokojowe mieszkania na sprzedaż w Szczecinie dostępne są na dominującym tutaj rynku wtórnym. W kontekście lokali o takim układzie znajdziesz jednak i ciekawe propozycje z segmentu pierwotnego. Poszczególne oferty różnią się jeżeli chodzi o standard zarówno samego lokum, jak i całego budynku. Nie brakuje i ogłoszeń dotyczących apartamentów wyróżniających się większym metrażem lub wyjątkowo wysoką jakością wykończenia. Propozycje takich mieszkań znajdziesz niemal w całym mieście, w tym na bardzo pożądanych osiedlach, które cieszą się pozytywnymi opiniami mieszkańców.

Z segmentu wtórnego, ale i pierwotnego

Szczeciński rynek mieszkaniowy jest dość specyficzny, ze względu na duży udział segmentu wtórnego. Podczas gdy w większości dużych miast dominują oferty deweloperów, tutaj zdecydowanie więcej ofert pochodzi od dotychczasowych właścicieli. Podobnie jest w kategorii mieszkań 2-pokojowych. Plusem jest fakt, że to lokale gotowe do wprowadzenia się i w sprawdzonym otoczeniu. Można przy nich liczyć na niższe ceny, które podlegają ewentualnej negocjacji ze sprzedającym. Osoby nastawione na kupno nowego lokum też nie będą jednak zawiedzione, gdyż akurat w przypadku lokali z dwoma pokojami można liczyć na ciekawe propozycje deweloperskie. Wynika to z faktu, że większość inwestorów chętnie uwzględnia takie mieszkania w swoich projektach, gdyż wiedzą, iż spotkają się on z zainteresowaniem klientów.

Różne standardy

Z uwagi na specyfikę rynku poszczególne lokale potrafią wyraźnie różnić się od siebie standardem i samym typem budownictwa. W segmencie wtórnym widoczne są lokale w klasycznych blokach, kamienicach, a czasem nawet mieszkania wydzielone w dawnych większych domach, w których właściciele uznali z czasem, iż przestrzeń była dla nich zbyt duża. W segmencie pierwotnym można z kolei liczyć rzecz jasna na nowoczesne budownictwo i same rozwiązania, także w zakresie układu lokalu. W większości nowszych mieszkań dominuje choćby trend łączenia salonu z aneksem kuchennym, podczas gdy w starszych lokalach mieszkalnych często kuchnia stanowi jednak oddzielne pomieszczenie.

Lokale apartamentowe

W obrębie takich ofert nie brakuje i ogłoszeń dotyczących apartamentów. Niektóre są tak klasyfikowane ze względu na większą przestrzeń. Standardem przy wariantach 2-pokojowych jest z reguły około 40-55 metrów kwadratowych powierzchni, ale zdarzają się większe lokale. Najczęściej jako apartamenty uznawane są jednak mieszkania niewyróżniające się może metrażem, ale już na pewno podwyższonym standardem. Zwykle wiąże się to z wyższą ceną za metr kwadratowy, lecz nie brakuje i chętnych na apartamenty, szczególnie w gronie lokalnych przedsiębiorców i pracowników korporacyjnych mogących się pochwalić wysokimi zarobkami, którzy oczekują w swoich miejscach mieszkalnych szczególnego komfortu.

Nowoczesne mieszkanie w Szczecinie
fot. pexels.com

W różnych częściach miasta

Na korzyść osób planujących kupno takich lokali przemawia fakt, że są one dostępne niemalże w każdej części Szczecina. Dotyczy to także popularnych i chętnie wybieranych obecnie osiedli, takich jak Warszewo, Niebuszewo, Pogodno czy Pomorzany. Pojawiają się jednak i propozycje z Prawobrzeża, dla osób preferujących spokój, tereny zielone i niższe ceny. Takich mieszkań nie brakuje i w Centrum oraz Śródmieściu, co może zainteresować wielu nabywców. Często są to młodzi ludzie pracujący właśnie w centralnych rejonach miasta i chętnie korzystający z dostępnych tutaj atrakcji, więc lokum w tym rejonie może być wtedy bardzo korzystnym wyborem.

Sprzedam mieszkanie 2-pokojowe w Szczecinie. Co warto wiedzieć na ten temat?

Sprzedam mieszkanie 2-pokojowe w Szczecinie. Podjąłeś taką decyzję i zastanawiasz się czy będzie to trudne zadanie? W polskich dużych miastach najwięcej nabywców poszukuje właśnie takich lokali i nie inaczej wygląda to w Szczecinie. Potencjalnie jest to zatem lokum, które powinno się udać sprzedać w naprawdę niedługim jak na rynek nieruchomości czasie. Ofertę należy ukierunkowywać szczególnie pod młodych nabywców, w tym singli i pary bez dzieci, ale ogłoszeniami mogą być zainteresowani i inwestorzy planujący wykupienie mieszkania w formie lokaty kapitału oraz z myślą o dalszym zarobku.

Najłatwiejsze pod kątem sprzedaży?

Wszelkie analizy rynkowe w naszym kraju od lat jasno wskazują, że właśnie mieszkania z dwoma pokojami są najczęściej poszukiwane. Szacunkowo prawdopodobnie nawet około połowy potencjalnych klientów zorientowana jest właśnie na takie oferty. Oznacza to, że publikując ofertę w serwisie o dużym zasięgu, jak WGN, masz ogromną szansę na to, iż zobaczy ją naprawdę szerokie grono i to konkretnych obserwujących. W takiej sytuacji z pewnością odezwie się przynajmniej kilka zainteresowanych osób, dzięki czemu można nie tylko dość szybko znaleźć kupca, ale potencjalnie i umożliwić sobie negocjowanie jak najkorzystniejszej ceny. Z pewnością sprzedaż lokum 2-pokojowego jest znacznie łatwiejsza niż kawalerki, ale i dużego, kilkopokojowego mieszkania. Porównywalne mogą być jedynie lokale z trzema pokojami, które są drugimi najpopularniejszymi, choć mimo wszystko ustępują pod względem zainteresowania tym dwupokojowym.

Do jakich kupujących kierować ofertę?

Przy planowaniu sprzedaży zawsze warto zastanowić się jaki będzie profil potencjalnych nabywców. Ułatwia to napisanie atrakcyjnej oferty i wskazuje jakie atuty mieszkania warto podkreślać. W przypadku lokali 2-pokojowych na pewno zainteresowani mogą być single. Dużo takich osób jeżeli tylko pozwalają im na to finanse, stawia właśnie na takie lokum kosztem kawalerki, która daje mniej komfortu i niespecjalne perspektywy na przyszłość. Przy dwóch pokojach singlowi będzie wygodniej funkcjonować, ale nie będzie i problemu, gdy się kogoś pozna i postanowi wspólnie zamieszkać. Tutaj widać przy okazji innych nabywców, którzy będą szukać takich ofert, czyli pary bez dzieci. Zwykle są to młode, ale już przyzwoicie zarabiające osoby, które prowadzą aktywny społecznie tryb życia. Warto skupić się na atutach lokalizacyjnych, szczególnie w zakresie komunikacji, ale i restauracjach czy ofercie kulturalno-rozrywkowej w okolicy. Oczywiście zawsze atutem będzie też dostępność terenów zielonych w pobliżu. Należy również pamiętać, że poza prywatnymi nabywcami, lokale 2-pokojowe mogą zainteresować inwestorów, którzy chcą mieć takie mieszkanie w swoim portfelu nieruchomości lub chcą zarobić na jego wynajmie i późniejszej odsprzedaży w przyszłości. Podobnie jak w większości dużych miast, w Szczecinie mieszkania 2-pokojowe na sprzedaż cieszą się dużym uznaniem nabywców i są najczęściej poszukiwane. Są to zróżnicowane propozycje z rynku wtórnego i pierwotnego, a także w różnych częściach miasta. Z uwagi na duży popyt, nie powinno być problemu i ze stosunkowo szybkim oraz korzystnym finansowo przejściem procesu sprzedaży lokalu o takim charakterze. Na WGN znajdziesz propozycje lokali 2-pokojowych w Szczecinie i możesz zamieścić w naszym serwisie ogłoszenie dotyczące sprzedaży takiego lokum.