Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie Pogodno są interesującymi propozycjami dla ludzi lubiących położenie dość blisko centrum, lecz w spokojniejszej okolicy. Obszar ten ma swój wyjątkowy charakter, który zawdzięcza choćby licznym zabudowom willowym. Aktualnie dostępnych jest tam sporo mieszkań, które wzbudzają zainteresowanie potencjalnych nabywców. Można tam również odnaleźć lokale do remontu, w tym z ogródkiem, choć sporo ofert dotyczy miejsc, które zostały już odnowione.

Spis treści
Co można powiedzieć o tym rejonie?
Inwestowanie w lokale do odnowienia?
Czy warto w nie inwestować?
Prywatny ogródek
Lokale bezczynszowe

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie Pogodno. Czym charakteryzuje się ten rejon?

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie Pogodno to poszukiwane oferty, ponieważ osiedle ma dobrą renomę i opinie w kontekście warunków do życia w tym miejscu. Obszar charakteryzuje się sporą historią i licznie występującymi tutaj willami, co buduje pewną unikalną atmosferę. Z perspektywy mieszkańców ważne są jednak przede wszystkim dobre połączenie z innymi fragmentami miasta oraz fakt, że wiele potrzebnych obiektów publicznych można znaleźć bezpośrednio w tej okolicy.

Wille i wyjątkowy urok

Najliczniej zamieszkane osiedle administracyjne Szczecina jakim jest Pogodno, leży po zachodniej części miasta. Pod kilkoma względami wyróżnia się ono na tle pozostałych dzielnic, choćby z tytułu tego, że jest uważane za dość prestiżowe. Jest to związane z tym, że charakterystycznym elementem tutejszej zabudowy są wille, które rzeczywiście robią ogromne wrażenie. Osoby z innych osiedli czy nawet turyści potrafią wybrać się w te rejony żeby je podziwiać i nadaje to tej okolicy pewnego specjalnego charakteru, szczególnie, gdy uda się zagłębić w tutejsze uliczki, także te mniejsze. Pogodno jest postrzegane w ten sposób też ze względu na długą historię i fakt, że działa tam parę ważnych dla mieszkańców Szczecina instytucji. To wyjątkowy rejon, z jednej strony współczesny, lecz w niektórych miejscach można się z kolei poczuć jak przed laty i jest to bardzo cenione przez osoby zamieszkujące ten rejon.

Dobre połączenia

Pogodno leży na zachodzie miasta, choć w niedalekiej odległości od centrum. Jest również z nim dobrze połączone, podobnie jak z innymi fragmentami miasta, za co dzielnica była zresztą wyróżniana w różnych rankingach dotyczących jakości życia w tym mieście. Na miejscu funkcjonują linie tramwajowe i autobusowe, co pozwala swobodnie poruszać się po Szczecinie, także w przypadku osób niezmotoryzowanych. W związku z tym lokalizacja ta jest pożądana i przez wynajmujących, zatem mieszkania w okolicy są kupowane nie tylko na własny użytek, ale i w formie inwestycji pod wynajem.

Lokalna infrastruktura

Poza podstawowymi obiektami handlowymi i usługowymi, w granicach dzielnicy ulokowany jest szpital czy budynki uczelni wyższych. Z pewnością charakterystycznym miejscem w tej dzielnicy jest Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, na którym swoje mecze rozgrywa Pogoń Szczecin. Narzekać nie mogą i miłośnicy zieleni, gdyż przy granicy osiedla ulokowany jest Park Kasprowicza, a więc największy taki kompleks terenów zielonych w mieście. Te aspekty sprawiają, że jest to dobre miejsce do życia, czego potwierdzeniem jest tak duża liczba mieszkańców tego obszaru. Warto pamiętać, że przekłada się to jednak na zainteresowanie lokalami mieszkalnymi, a przez to ich ceny, które nie należą do najniższych jeżeli chodzi o Szczecin.

Czy zainwestować w mieszkanie do remontu na Pogodnie w Szczecinie? Możesz znaleźć nawet mieszkanie z ogródkiem

Mieszkanie do remontu na Pogodnie w Szczecinie może być ciekawym pomysłem inwestycyjnym. Interesującą propozycją może być takie mieszkanie z ogródkiem, o ile oczywiście uda się znaleźć odpowiednią propozycję. Z myślą o odnowieniu lokalu i zarobieniu na jego odsprzedaży, trzeba znaleźć opłacalną ofertę i dobrze skalkulować koszty potrzebnych prac. Niektórzy decydują się też na takie nieruchomości dla siebie, doceniając ich wartość estetyczną oraz historyczną. Ewentualny fragment nawet niewielkiego ogrodu, będzie z pewnością ogromnym atutem.

Salon w mieszkaniu na sprzedaż
fot. pixabay.com

Opłacalność remontu

Na Pogodnie można znaleźć sporo urokliwych, choć nieco podniszczonych kamienic, gdzie mogą się znaleźć perełki mieszkalne warte odnowienia. Może to być ciekawy pomysł dla osób zainteresowanych nabyciem takiego lokum na własny użytek, jego odnowieniem i urządzeniem na własny sposób, w historycznym miejscu. To jednak i ciekawa koncepcja pod kątem zarobkowym, gdyż w tej dzielnicy dominują oferty z rynku wtórnego, a chętnych na zakup nie brakuje, więc nie powinno być problemów ze sprzedażą wyremontowanego lokalu. Kluczem pozostaje znalezienie atrakcyjnych finansowo propozycji i dobre skalkulowanie środków jakie będą potrzebne na remont, żeby potem wciąż wygenerować zysk z całej operacji.

Własny teren zielony

Na wartość lokum z pewnością wpłynie pozytywnie ewentualny dostęp do ogródka. W przypadku mieszkań wciąż jest to rzadkość, choć aktualnie decydują się na to coraz częściej deweloperzy, a na Pogodnie można do tego znaleźć budynki jedno- i wielorodzinne, które z czasem podzielono na mieszkania, a do tych parterowych może wtedy przynależeć część ogrodu. Taki dodatek do przestrzeni mieszkalnej jest bardzo cenny, gdyż daje możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu i jest udaną namiastką posiadania własnego domu.

Czy warto szukać mieszkań bezczynszowych na sprzedaż w Szczecinie Pogodno?

Na Pogodnie w Szczecinie możesz poszukać mieszkań bezczynszowych na sprzedaż, choć warto się zastanowić czy rzeczywiście jest to opłacalne. Choć wizja braku konieczności uiszczania tej opłaty bywa kusząca, to w praktyce może się okazać, iż lokatorzy poniosą nawet większe koszty niż byłyby pobierane w takich składkach. Wiele zależy od stanu budynku, więc dobrze jest to zweryfikować. Optymalnym pomysłem będzie poszukanie czegoś z czynszem, lecz po prostu na możliwie niskim poziomie takich kosztów.

Co trzeba o nich wiedzieć?

Mieszkania bezczynszowe to takie nieruchomości, z którymi nie wiąże się konieczność comiesięcznego opłacania rzeczonego "czynszu", czyli w praktyce pewnych opłat administracyjnych, wypłacanych spółdzielni czy wspólnocie zarządzającej budynkiem. Teoretycznie może to dawać poczucie sporych oszczędności, choć w praktyce nie jest to regułą. Oczywiście mieszkańcy dalej płacą normalnie za prąd, wodę, gaz, a także wywóz śmieci. Do tego przy regulowanym czynszu to administracja pracuje nad utrzymaniem czystości czy przede wszystkim stanu technicznego obiektu. Wynika to z tego, że w czynszu zawarty jest zwykle tzw. fundusz remontowy. W lokalach bezczynszowych się go nie płaci, ale wszelkie prace w obrębie części wspólnych leżą w gestii lokatorów. Jeśli konieczny jest zatem remont lub duża naprawa to każdy lokator musi jednorazowo pokryć swoją część kosztów, a te potrafią wtedy sięgać i paru tysięcy na jeden lokal mieszkalny. Nie zawsze okazuje się zatem, że mieszkania bezczynszowe są tańsze w utrzymaniu. Optymalnym rozwiązaniem jest również poszukanie lokum, w którym taki czynsz nie jest po prostu wygórowany i zamyka się miesięcznie w kwocie kilkuset złotych - lokatorzy mają jednak wtedy spokój jeżeli chodzi o wszelkie prace w zakresie budynku, gdyż będzie to na bieżąco robione z tych środków przez administrację. Pogodno jest uważane za dość prestiżową i na pewno atrakcyjną mieszkalnie dzielnicę Szczecina. Z tego względu zainteresowanie wzbudzają i lokale mieszkalne na sprzedaż w tej okolicy. Niektórzy kupują je dla siebie, a inni z myślą o inwestycji, licząc na zarobek z odsprzedaży po odnowieniu czy z wynajmu. Oferty lokali z tego osiedla są dostępne na WGN.