Mieszkania na sprzedaż w centrum Szczecina mają ogromny potencjał mieszkalny i inwestycyjny. Jak przystało na taki fragment miasta, można tu znaleźć wszelkie potrzebne punkty usługowe, zatem bez wyraźnego powodu nie trzeba nawet dojeżdżać do innych dzielnic. Życie toczy się w tym rejonie dynamicznie, co odpowiada szczególnie osobom młodym i już nieco doświadczonym, lecz wciąż bardzo aktywnym zawodowo oraz towarzysko. Lokali w tym obszarze szukają i inwestorzy, chcący zarobić na wynajmie.

Spis treści
Kto szuka ofert z tego obszaru?
Specyfika tego rejonu
Propozycje z rynku pierwotnego
Zbilansowany rozwój tego obszaru
Ciekawe oferty od deweloperów

Sprzedam mieszkanie w centrum Szczecina. Kogo mogą zainteresować takie oferty?

Sprzedam mieszkanie w centrum Szczecina. Takie ogłoszenia są dość powszechne, a w kim mogą wzbudzać zainteresowanie? Z całą pewnością szukają ich osoby młode, lecz już zarabiające, które stać na taki wydatek. To też ciekawe propozycje dla ludzi w średnim wieku, lecz takich, którzy pozostają bardzo aktywni zawodowo oraz społecznie, co zniechęca je do przenoszenia się w rejony miasta bardziej na uboczu. To prawdopodobnie najatrakcyjniejsza lokalizacja z perspektywy inwestorów nastawionych na zarabianie na wynajmie, zarówno krótko-, jak i długoterminowym. Do tego widoczny jest potencjał na zysk z późniejszej odsprzedaży, gdyż w porównaniu z centrami innych miast, ceny w tym rejonie Szczecina nie są jeszcze tak wygórowane, lecz z pewnością pójdę w górę w kolejnych latach.

Osoby młode i aktywne zawodowo

Podobnie jak w innych dużych miastach, rejony centrum przyciągają jednak osoby raczej młode i w średnim wieku, gdyż to one najbardziej doceniają możliwości jakie daje taka lokalizacja. Z tego względu po zgromadzeniu pewnych oszczędności i dołożeniu do tego finansowania z kredytu czy wsparcia rodziny, dużo osób na dorobku decyduje się właśnie na zakup nieruchomości w takim obszarze. Z perspektywy takich ludzi będzie to swobodnie optymalne miejsce do życia na przynajmniej kilka, a może i kilkanaście lat, gdyż na przeprowadzki na obrzeża decydują się raczej dopiero osoby mocno ustatkowane, które szukają już większego spokoju.

Inwestorzy

Poza prywatnymi osobami, na rynku nieruchomości działa oczywiście duże grono inwestorów, których celem jest budowanie portfela mieszkań i domów czy uzyskanie możliwie szybkiego zarobku na takich operacjach. Centralne rejony miast zawsze pozostają dla takich jednostek pewnym oraz gwarantującym w zasadzie zysk rozwiązaniem. Potrzebny jest oczywiście pewien wysoki wkład początkowy, lecz naprawdę trudno jest stracić na mieszkaniu w tak dobrej lokalizacji. Regularne wpływy można uzyskać na wynajmie, a w centrum sprawdza się nie tylko taki długoterminowy, ale i w krótszej perspektywie czasowej, dla zamożniejszych studentów czy turystów.

Mieszkania na sprzedaż w centrum i Śródmieściu w Szczecinie. Co wyróżnia te okolice?

Mieszkania na sprzedaż w Centrum i Śródmieściu w Szczecinie to wybór lokalizacji atrakcyjnej, choć dość specyficznej. W tym rejonie pozostaje sporo zabytków i pięknych widoków, choć oczywiście pojawiają się i elementy charakterystyczne dla centralnych obszarów dużych miast, a więc coraz gęstsza zabudowa, gwar i duży tłok. Nie jest to optymalne dla ludzi poszukujących spokoju, lecz pozostaje niezwykle kuszące dla wielu innych mieszkańców Szczecina oraz osób przeprowadzających się do tego miasta.

przekazanie kluczy do mieszkania
fot. pixabay.com

Charakter tego obszaru

Osiedle Centrum graniczy w Szczecinie ze Starym i Nowym Miastem oraz Śródmieściem-Północ i Śródmieściem-Zachód. Obszary te są do siebie stosunkowo zbliżone, a charakterystyczny dla centrum miasta jest gwiaździsty układ ulic. Nie brakuje tu turystów, ale z perspektywy mieszkańców najważniejsze jest to, że właśnie tutaj toczy się głównie życie towarzyskie i biznesowe. To doskonałe miejsce, żeby skorzystać zatem ze wszystkich atutów jakie gwarantuje duża aglomeracja. Spokojnie można się tutaj poruszać komunikacją miejską, co w godzinach szczytu będzie nawet szybszym środkiem transportu niż własny samochód. Blisko ulokowane są różne biura, galerie, ale i urzędy, sklepy oraz punkty z ofertą kulturalną. Nie można nawet narzekać na brak terenów zielonych, gdyż w okolicy znajduje się Park Żeromskiego. W praktyce jeśli ktoś nie pracuje w innej dzielnicy, to nie ma nawet wyraźnego powodu żeby wyjeżdżać poza granice centrum, gdyż na miejscu znajdzie wszystko co będzie mu potrzebne do codziennego funkcjonowania.

Atrakcyjne dla wielu osób

Taka charakterystyka centrum sprawia, że jest to atrakcyjny rejon dla dużego grona mieszkańców. To na pewno najlepsze możliwe miejsce dla osób, które poza życiem zawodowym, pielęgnują to towarzyskie i kulturalne, regularnie wybierając się na różne spotkania na mieście. W tym przypadku nie trzeba się martwić o momentami uciążliwe dojazdy i powroty względem obrzeży miasta, a wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie wiąże się z tym duża liczba ludzi i większy gwar, co dla jednych jest atutem, ale osoby preferujące spokój i ciszę, będzie to w dłuższej perspektywie męczyć, stąd w pewnym wieku wiele osób rozgląda się za czymś oddalonym jednak od ścisłego centrum.

Dostępne nowe mieszkania na sprzedaż w centrum Szczecina

W centrum Szczecina znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż, co w tym mieście nie jest akurat takie oczywiste. Dominuje tu rynek wtórny, lecz akurat w tych okolicach są podejmowane i inwestycje deweloperów. Władze miasta dbają przy tym o zbilansowany rozwój tego obszaru, w którym współczesność łączy się z tradycją. Lokum z nowego budownictwa jest bardzo korzystne mieszkalnie, a do tego w przyszłości powinno zyskiwać na wartości.

Zrównoważony rozwój

Z pewnością istotne dla tego rejonu jest to, że centrum miasta przebudowywane jest w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. W związku z tym, że znajduje się tu sporo zabytkowych kamienic, nie podejmuje się tu tylko nowych inwestycji, ale często restauruje również właśnie te miejsca o pewnej wartości historycznej, przywracając ich urok. Umiejętnie przeplata się tu zatem historia i charakter Szczecina, z nowoczesnym rozwojem, charakterystycznym dla centralnych rejonów dużych miast.

Korzystne propozycje z nowego budownictwa

Szczecin jest o tyle specyficznym rynkiem, że przeważają tu propozycje z segmentu wtórnego. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć ofert od deweloperów, których z roku na rok przybywa, gdyż miasto zyskuje coraz większe uznanie, ze względu na swoją atrakcyjność i utrzymującą się przystępność cenową jeżeli chodzi o duże aglomeracje w Polsce. Właśnie w okolicach centrum możesz zatem natrafić na naprawdę atrakcyjne propozycje nowych mieszkań, nawet apartamentowych. To zatem dobre miejsce na poszukiwania, jeśli chcesz kupić lokal o wysokim standardzie i w nowym budownictwie. Jest to także opłacalne pod kątem inwestycyjnym, gdyż takie lokum w centrum Szczecina może w przyszłości kosztować zdecydowanie więcej niż obecnie. Z perspektywy osób aktywnych zawodowo i towarzysko oraz inwestorów, centrum Szczecina może być wymarzoną lokalizacją pod zakup mieszkania. Można tu odnaleźć propozycje z rynku pierwotnego i wtórnego, zatem z pewnością znajdziesz coś odpowiadającego Twoim oczekiwaniom. Zachęcamy zatem do skorzystania z ofert z Wielkiej Giełdy Nieruchomości.