Mieszkanie na sprzedaż na Pomorzanach w Szczecinie to ciekawa propozycja dla osób, które szukają dość spokojnej okolicy, lecz dobrze skomunikowanej z centrum. Mieszkańcy tego osiedla doceniają również lokalną infrastrukturę, szczególnie w zakresie usługowym. To intrygujące miejsce dla osób aktywnych zawodowo, które oczekują dobrej lokalizacji, lecz przy niższych cenach niż na najatrakcyjniejszych osiedlach. Znajdziesz tam propozycje od deweloperów i dotychczasowych właścicieli.

Spis treści
Czemu rejon ten wzbudza zainteresowanie?
Czy to dobre miejsce na mieszkania dla singli?
Nowe lokale mieszkalne w tej okolicy
Propozycje deweloperskie
Szansa na mieszkanie o podwyższonym standardzie
Ciekawe propozycje segmentu wtórnego

Czemu warto zainteresować się mieszkaniem na sprzedaż na Pomorzanach w Szczecinie?

Mieszkanie na sprzedaż na Pomorzanach w Szczecinie to na pewno lokum w okolicy o sporej historii. Od kilku lat jego mieszkańcy doceniają przede wszystkim bardzo korzystne połączenia z centrum, jak i fakt dość dobrze rozwiniętej infrastruktury, dzięki czemu wiele rzeczy można odnaleźć na miejscu. Dotyczy to szczególnie dużych sklepów czy punktów usługowych, ale i choćby obiektów medycznych. W obszarze tym znajduje się kilka zakładów przemysłowych, zatem lokum w tej lokalizacji szukają i pracownicy położonych niedaleko firm.

O osiedlu

Dość charakterystyczne dla Pomorzan jest to, że osiedle położone jest częściowo na wzniesieniu, a w drugiej części w nizinie nad rzeką. Co więcej granicę między tymi obszarami wyznaczają tory kolejowe linii, która łączy dworzec Szczecin Główny ze stacją na Gumieńcach. Ciekawe odnośnie tego osiedla jest to, że jeszcze dość długo po okresie II wojny światowej, obszar ten pozostawał bardzo słabo zaludniony. Dopiero po latach rozpoczął się systematyczny rozwój poszczególnych fragmentów Pomorzan, co podniosło rangę tej części miasta. Z drugiej strony w związku z intensywnym rozwojem w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, znaczna część zabudowy do teraz pochodzi z tamtego okresu.

Dobra komunikacja i wygoda zakupów

Komunikacja jest na pewno dość mocną stroną tego osiedla, położonego na południe i w niewielkiej odległości od okolic Centrum, Śródmieścia czy Starego Miasta. Dojazd w ścisłe centrum miasta nie stanowi zatem specjalnego problemu, gdyż na miejscu działają autobusy oraz kilka linii tramwajowych. Mieszkańcy nie mogą także narzekać na samą lokalną infrastrukturę. Pozostaje tu sporo terenów zielonych, ale na terenie osiedla są i szkoły różnego szczebla czy obiekty służby zdrowia, w tym szpital. Do tego w rankingach osiedle sytuowane jest zwykle stosunkowo wysoko w zakresie wygody zakupowej. Rzeczywiście można tu skorzystać z oferty sporej liczby punktów usługowych, a przede wszystkim sprzedażowych, w tym dużych sieci.

Gospodarka

Od połowy XIX wieku na Pomorzanach budowano liczne zakłady i fabryki. Znacząco ucierpiały one podczas II wojny, lecz po jej zakończeniu część zakładów wznowiło produkcję, a z czasem inne budynki zaczynały służyć kolejnym firmom, zarówno do bazowej działalności, jak i w celach magazynowych. Jest to zatem rejon generujący sporą liczbę miejsc pracy i dużo osób aktywnych zawodowo chętnie się tu osiedla - dotyczy to też ludzi pracujących niekoniecznie na samych Pomorzanach, ale i bliżej centrum miasta, dokąd mogą wygodnie dojechać, podczas gdy ceny nieruchomości są tu jednak niższe od tych w Śródmieściu.

Nowe mieszkanie na Pomorzanach w Szczecinie

fot. pixabay.com

Czy Pomorzany w Szczecinie to dobre miejsce na kawalerkę?

Kawalerka na Pomorzanach w Szczecinie może się dość dobrze sprawdzić, ze względu na szybki dojazd do centrum miasta. To atut, który często doceniają studenci czy pracujący single, a to takie osoby zwykle myślą o lokalach jednopokojowych. Warto jednak zauważyć, że na miejscu dostępny jest szeroki wybór mieszkań, w tym z kilkoma pokojami i o naprawdę dużym metrażu.

Dostępne różne oferty

Patrząc po aktualnym układzie ofert mieszkań na Pomorzanach z Wielkiej Giełdy Nieruchomości, widać że można tu mówić o sporej różnorodności. Da się tu znaleźć kawalerki, ale nie tylko. Swobodnie odnajdziesz i jakże popularne obecnie lokale 2- lub 3-pokojowe, a nawet obszerne mieszkania z kilkoma pokojami, które mogą spokojnie wystarczyć nawet rodzinom z dziećmi.

Atuty w tym zakresie

W zasadzie w każdym mieście widoczna jest zależność, zgodnie z którą kawalerki powstają i sprzedają się raczej centrach miast lub przynajmniej niedalekich okolicach. Wyjątkami bywają dzielnice czy osiedla zlokalizowane choćby blisko zagłębi biurowych bądź ewentualnie świetnie połączonych komunikacyjnie. Wynika to z tego, że po takie mieszkania sięgają raczej osoby młode, które często pracują w centrum i wybierają się do niego z myślą o spotkaniach towarzyskich. Tacy nabywcy rzadko spoglądają w stronę obrzeży, gdzie osiedlają się raczej pary i rodziny, które chcą pozostać w mieście, lecz oderwać się już nieco od jego zgiełku. Pomorzany są pod tym kątem dość korzystne, gdyż połączenia komunikacyjne są tu naprawdę dobre, podczas gdy ceny mieszkań nie poszły jeszcze w górę w takim stopniu jak na niektórych osiedlach Szczecina, uważanych za najatrakcyjniejsze pod względem mieszkalnym. W rejonie tym będzie można również w przyszłości raczej bezproblemowo znaleźć chętnego na wynajem kawalerki, spośród studentów czy innych młodych osób, będących jeszcze na dorobku.

Na Pomorzanach w Szczecinie znajdziesz mieszkania deweloperskie

Dużo osób spogląda z zainteresowaniem na mieszkania deweloperskie na Pomorzanach w Szczecinie. To korzystna lokalizacja, a co ważne propozycje nowych lokali pojawiają się tu dość regularnie, co nie jest aż tak oczywiste w tym mieście, w którym na rynku mieszkaniowym dalej znacząco przeważa segment wtórny. Obszar ten powinien zainteresować i ludzi poszukujących lokum o podwyższonym, bardziej apartamentowym standardzie. Poza ofertami bezpośrednio od deweloperów, można tu także natrafić na ogłoszenia od dotychczasowych właścicieli, lecz sprzedających lokale w niedawno powstałych budynkach.

Oferty deweloperów

Szczecin jest jednym z miast, w których oferty deweloperów wciąż są intensywnie i nieraz z utęsknieniem wyszukiwane. W przeciwieństwie do większości dużych aglomeracji, na tym rynku dalej zdecydowanie przeważa segment wtórny. I choć widać coraz więcej propozycji od deweloperów, to nie dotyczy to jeszcze jednak wszystkich osiedli, a do tego na takie oferty odpowiada szybko duże grono chętnych. Na Pomorzanach dostrzegalne są jednak regularnie podejmowane inwestycje i z powodzeniem można tu szukać nowych lokali.

Lokale o wysokim standardzie

W rejonie tym deweloperzy podejmują się dość ciekawych inwestycji i powstają nawet mieszkania o wręcz podwyższonym standardzie. Choćby teraz w naszej bazie mamy parę ofert apartamentów na Pomorzanach, które może nie odznaczają się bardzo dużym metrażem, lecz są to komfortowe mieszkania o naprawdę wysokim standardzie wykończeniowym, przewyższającym to do czego można się przyzwyczaić, nawet na rynku pierwotnym.

Mieszkania z rynku wtórnego, lecz w nowym budownictwie

Warto mieć na uwadze, że choć w okolicy nie ma może bardzo wiele ofert bezpośrednio od deweloperów, na które szybko znajdują się chętni, to do tego dochodzą jeszcze ogłoszenia z rynku wtórnego, lecz dotyczące lokali w nowym budownictwie. To często lokum w bloku, który powstał dosłownie na przestrzeni paru ostatnich lat, więc choć są to mieszkania odsprzedawane, to jak na standardy nieruchomości są one w zasadzie nowe. Ich rychła sprzedaż wynika z tego, że niektórym zmieniają się po prostu plany życiowe, a część z tych ofert to lokale kupione w ramach inwestycji, gdyż nie brakuje zamożnych osób, które chcą zarabiać na stale rosnących w ostatnich latach cenach na rynku mieszkaniowym. Pomorzany to osiedle z dość ciekawą historią, a przede wszystkim bardzo korzystnie położone. Za główne atuty tego obszaru uznawana jest rozbudowana infrastruktura i dobre połączenia z centrum, co wzbudza zainteresowanie wielu nabywców, dla których nieruchomości w ścisłym centrum są zbyt drogie. Ciekawe propozycje z tego osiedla odnajdziesz w bazie WGN.