Mieszkanie z ogródkiem w Szczecinie można znaleźć na wielu osiedlach. Miasto charakteryzuje się tym, że dostępnych jest stosunkowo dużo takich nieruchomości. Wynika to z działań deweloperów oraz faktu, że niektóre domy jednorodzinne są z czasem dzielone na mieszkania z przynależącym do nich terenem zielonym. W poszukiwaniu nowych lokali tego typu warto zwrócić uwagę na Prawobrzeże, lecz ofert w tym zakresie nie brakuje również po drugiej stronie stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Spis treści
Czy da się wynająć takie lokum w tym mieście?
Jakie są dostępne propozycje?
Popularne lokalizacje
Oferty z osiedli po lewej stronie rzeki
Nieruchomości z terenem zielonym od deweloperów na Prawobrzeżu

Czy da się znaleźć mieszkanie na wynajem na parterze z ogródkiem w Szczecinie?

Mieszkanie na wynajem na parterze z ogródkiem w Szczecinie może zainteresować wszystkie osoby, które chcą mieć własny kawałek terenu zielonego, lecz niekoniecznie na własność. Często przemawia to do par czy rodzin, które planują w niedalekiej przyszłości wybudować dom, ale na razie poszukują lokalu do wynajęcia, który da im namiastkę takiego komfortu. Choć takie oferty należą do rzadkości, to akurat w Szczecinie można liczyć, na znalezienie takiej nieruchomości Natomiast często są to lokale mieszkalne, wydzielone w dawnych domach jednorodzinnych.

Kto szuka takich ofert?

Z różnych powodów nie wszyscy decydują się na zakup mieszkania. Niektórzy nie mają jeszcze takich możliwości finansowych i nie chcą zaciągać kredytu, inni nie są z kolei pewni, czy osiedlą się w danym miejscu na stałe. Dlatego rynek wynajmu jest bardzo rozbudowany. Takie propozycje mogą interesować pary czy nawet rodziny z dziećmi, które chcą mieć już kawałek swojego terenu zielonego. To ciekawa opcja dla osób, które wynajmują mieszkanie, a powoli przymierzają się do zakupu lub budowy własnego domu. Taki lokal z ogródkiem będzie dobrym wstępem do przeniesienia się do własnego domu. Na pewno takie oferty mogą również zainteresować właścicieli czworonogów. Nawet przy niewielkim ogródku możliwość wypuszczenia do niego kota czy psa jest sporym atutem.

Na co można liczyć?

Pomimo rosnącej popularności lokali mieszkalnych z ogródkami, w segmencie wynajmu są one wciąż rzadkością. Szczególnie tyczy się to nowych mieszkań tego typu, ponieważ są one kupowane przez pary lub rodziny o stosunkowo ugruntowanej pozycji, przez co inwestorzy raczej nie wybierają takich ofert, gdyż przydzielony teren zielony podnosi cenę nieruchomości i osobom planującym zarobek na wynajmowaniu bardziej opłaca się postawić na lokum o podobnym standardzie, ale bez ogródka. Odpowiedzią dla poszukujących takich mieszkań mogą być propozycje lokali powstałych w dawnych domach jednorodzinnych. Coraz częściej można się spotkać z tym, że na pewnym etapie życia domy stają się za duże dla małżeństw, od których wyprowadziły się już dzieci. Wtedy budynek dzielony jest na pół i wyznacza się w nim dwa mieszkania - jedno dla dotychczasowej rodziny, a drugie właśnie do wynajmu. Często jest to zatem okazja do znalezienia naprawdę ciekawego lokum z ogródkiem.

Mieszkanie z ogródkiem na sprzedaż na Pogodnie lub Gumieńcach w Szczecinie

Mieszkanie z ogródkiem na sprzedaż na Pogodnie lub Gumieńcach w Szczecinie to marzenie wielu nabywców. Lokalizacje te mają wiele uroku i są coraz bardziej cenione przez mieszkańców oraz osoby szukające nieruchomości w tym mieście. Atutem tych osiedli jest ich spokojny charakter oraz to, że w okolicy znajduje się dużo zabudowań, w tym bloków, do których przynależą tereny zielone. Mieszkań można jednak szukać również na innych osiedlach po tej stronie rzeki.

Popularne kierunki

Pogodno od dłuższego czasu uważane jest za atrakcyjne osiedle, a w ostatnich latach systematycznie wzrasta zainteresowanie Gumieńcami. W rejonach tych dominuje umiarkowanie niska zabudowa, a właśnie takie budynki zwykle sprzyjają temu, żeby lokale na parterze posiadały przydzielone ogrody, dlatego z powodzeniem można znaleźć tam takie oferty. To dobry wybór dla osób, które cenią dość spokojną okolicę, lecz zlokalizowaną niedaleko od centrum, a do tego dobrze skomunikowaną i z rozbudowaną lokalną infrastrukturą.

Łopatka ogrodowa
Fot. pixabay.com

Oferty z innych osiedli po lewej stronie Odry

Nie są to jedyne osiedla Szczecina po tej strony Odry, gdzie można szukać ofert lokali mieszkalnych z ogródkiem. Wiele osób patrzy na Warszewo, choć jest to bardzo atrakcyjne osiedle i liczba ofert z tego rejonu jest mocno ograniczona. Warto jednak sprawdzać ogłoszenia z pobliskiego Osowa czy okolic osiedla Niebuszewo. W tych fragmentach miasta propozycji mieszkań z ogrodem nie ma może aż tak dużo, jak na Pogodnie czy Gumieńcach, lecz wciąż można znaleźć coś interesującego.

Propozycje nowych mieszkań z ogródkiem na Prawobrzeżu w Szczecinie

Na Prawobrzeżu w Szczecinie dostępnych jest zaskakująco dużo nowych mieszkań z ogródkiem. Wynika to po części z faktu, że deweloperzy coraz chętniej inwestują w takie projekty, gdyż chcą się wpisać w oczekiwania współczesnych nabywców. Za taką zabudową w tym fragmencie miasta przemawia z kolei to, że na Prawobrzeżu dostępnych jest jeszcze wiele niezagospodarowanych terenów. Inwestorom łatwiej przygotować zatem takie nieruchomości, gdyż na bardziej zabudowanych osiedlach chcą wykorzystać każdy dostępny metr terenu.

Podejście deweloperów

Przez lata deweloperzy raczej sceptycznie podchodzili do kwestii ogrodów przy blokach. Ewentualnie opracowywano zielone części wspólne, lecz rzadko przypisane do konkretnych mieszkań, gdyż inwestorzy chcieli po prostu wykorzystać teren do powierzchni samych lokali. W ostatnim czasie widać jednak spore zmiany w tym zakresie, które zdają się być odpowiedzią na oczekiwania klientów. Kiedyś osoby, które marzyły o ogrodzie były w zasadzie skazane na przeprowadzkę poza miasto i kupno lub budowę domu. Dużo ludzi nie chce jednak rezygnować z uroków dużego miasta, lecz są bardzo pozytywnie nastawieni do tego, żeby mieć trochę własnego terenu do wypoczynku na zewnątrz. Nawet kameralny ogródek przy mieszkaniu pozwala na pielęgnowanie roślin, odpoczynek na świeżym powietrzu czy zrobienie grilla w gronie znajomych. Deweloperzy, widząc te trendy, coraz częściej planują lokale z takimi udogodnieniami. Jest to o tyle łatwiejsze, że często odchodzi się już od budowania bardzo dużych bloków, a w zaledwie kilkupiętrowych łatwiej przydzielić ogrody do lokali parterowych.

Dlaczego w tej lokalizacji?

Ważnym aspektem wydaje się dostępność i ceny terenów. Prawobrzeże w dużej mierze jest jednak mniej zabudowane niż druga strona miasta. Łatwiej jest tu zatem kupić atrakcyjną cenowo działkę, a deweloperzy mają dużo miejsca do działania. W takich okolicznościach nie jest im również żal zrezygnować z fragmentu budynku, na rzecz pozostawienia pewnego metrażu pod ogrody. Bywa to problematyczne w okolicach centrum czy na najpopularniejszych osiedlach po drugiej stronie Odry, gdzie deweloperzy liczą jednak każdy fragment terenu i chcą go maksymalnie wykorzystać pod zabudowę. Sporo propozycji mieszkań z ogródkiem widać choćby na Dąbiu na Prawobrzeżu. Mieszkanie z ogródkiem jest marzeniem wielu osób, gdyż ma liczne atuty i może być pewnym nawiązaniem do komfortu, który kojarzy się z posiadaniem domu. W Szczecinie widać stosunkowo dużych takich lokali mieszkalnych, które można znaleźć w różnych fragmentach miasta. Zachęcamy do poszukiwania takich ofert z Wielką Giełdą Nieruchomości.