Od kilku lat na polskim rynku nieruchomości panuje boom na mieszkania a sprzedaż nie tylko w Szczecinie, ale w całym kraju. Sprawdzamy jakie lokale są najczęściej poszukiwane i dlaczego.

 

Spis treści:

  1. Duży wybór nieruchomości

  2. Dlaczego Szczecin jest to popularny?

  3. Jak wybrać mieszkanie?

  4. Oferty deweloperskie

  5. Lokata kapitału

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie- wachlarz możliwości

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie cieszą się dużą popularnością. Jest to spowodowane między innymi specyfiką miasta, które od lat jest uważane za jedno z najlepszych miast do osiedlenia się na stałe w Polsce. Miasto ma zalety i charakter dużych miast przy czym ceny mieszkań na sprzedaż w Szczecinie są niższe niż w innych częściach Polski o zbliżonych parametrach. Przyciąga to uwagę nie tylko osób poszukujących nieruchomości na własne potrzeby, ale też przedsiębiorców i inwestorów.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w kamienicy Szczecin, Centrum

Szczeciński rynek nieruchomości

Stolica województwa zachodniopomorskiego od lat prężnie się rozwija, co bezpośrednio przekłada się na wzrost zainteresowania mieszkaniami na sprzedaż w Szczecinie. Należy jednak zaznaczyć, że tamtejszy rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej zróżnicowanych w całym kraju. Co więcej w polskich rankingach najlepszych lokalizacji do osiedlenia Szczecin zawsze zajmuje bardzo wysoką pozycje. Miasto ze względu na swoje położenie oferuje wachlarz możliwości przez co mieszkania na sprzedaż w Szczecinie stają się coraz popularniejsze.

Skąd popularność?

Rosnąca popularność mieszkań na sprzedaż w Szczecinie wynika bezpośrednio z lokalizacji miasta. Położony na styku Polski i Niemiec, z dostępem do Morza Bałtyckiego i Odry. Miasto z ogromnym kapitałem turystycznym oraz portowym. Woda i zieleń zajmują ponad połowę jego powierzchni. Połączenie atutów gospodarczych z bliskością przyrody tworzy idealną propozycję dla tych osób, które szukają mieszkania na sprzedaż w Szczecinie. Należy wspomnieć, że ceny nieruchomości w tym mieście stanowią dodatkowy atut. Co więcej, na tle całego kraju stolica województwa zachodniopomorskiego wyróżnia się niewysokimi kosztami życia oraz niskim bezrobociem. Wszystkie te elementy sprawiają, że mieszkaniami na sprzedaż w Szczecinie zainteresowani są także inwestorzy szukający lokali przeznaczanych na wynajem.

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania na sprzedaż w Szczecinie?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w Szczecinie bez problemu znajdziemy idealne M. Decydując się na zakup lokalu na własny użytek należy określić czego oczekujemy od lokalizacji nieruchomości. Czy ważna jest dla nas bliskość szkół, przedszkoli, żłobków, przychodni lekarskich i ośrodków rekreacyjno-sportowych czy raczej wolelibyśmy mieszkanie w ścisłym centrum lub na obrzeżach miasta? Są to decyzje, które warto podjąć już na wstępnym etapie poszukiwania mieszkania na sprzedaż w Szczecinie. Należy zaznaczyć, że miasto doskonale łączy w sobie atuty dużej aglomeracji z bliskością przyrody. Szczeciński Park Krajobrazowy, rezerwat `Zdroje`, obszar Natura 2000, puszcza Wkrzańska, Park Krajobrazy Dolina Dolnej Odry to tylko niektóre miejsca, do których można się wybrać nawet w ramach popołudniowej wycieczki. Warto też podkreślić rangę Szczecina jako miasta akademickiego, a także sprzyjającego przedsiębiorcom. Charakterystyka rynku jednoznacznie potwierdza więc, że Szczecin jest uważany za malownicze, przyjazne i wygodne miasto.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Szczecin, Niebuszewo-Bolinko

Oferta WGN

Ze względu na specyfikę miasta oraz jego potencjał biznesowy segment luksusowych mieszkań na sprzedaż w Szczecinie bardzo prężnie się rozwija. Przykładem może być oferta WGN apartamentu na sprzedaż.  4 pokojowy lokal o powierzchni 107,55 m2, który znajduje się w apartamentowcu ul. Monte Cassino 38 tuż przy Deptaku Bogusława( 100m. Oferowany apartament  znajduje się na 5 piętrze dzięki czemu gwarantuje zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta. Główna sypialnia połączona z salonem kąpielowym ( wanna, prysznic, toaleta). W jednej z sypialni balkon, przystosowany do ewentualnego posiadania kota lub psa. Kuchnia zabudowana w wysokim standardzie z blatami granitowymi. Zlew z młynkiem, kuchnia indukcyjna, zmywarka itp. W salonie i sypialni garderoba. Piękne klatki zabudowane granitami, nowoczesna winda. Idealne wygodne mieszkanie w sercu Szczecina. Przedstawione mieszkanie na sprzedaż w Szczecinie charakteryzuje się dużym potencjałem inwestycyjnym. Cena ofertowa apartamentu to 880 000 zł, czyli 8 184 zł za metr kwadratowy.

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie- rynek pierwotny

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie z rynku pierwotnego cieszą się dużą popularnością. Nowe inwestycje deweloperskie są chętnie wybierane przez klientów w całej Polsce a stolica województwa zachodniopomorskiego nie stanowi wyjątku. Znajdziemy wiele mieszkań na sprzedaż w Szczecinie z rynku pierwotnego, które zasługują na uwagę. Pod względem lokalizacji warto wspomnieć o inwestycji Victoria Apartaments, która powstaje w jednym z najpiękniejszych miejsc w Szczecinie. Tuż nad jeziorem Dąbie tworzy się miejsce, w którym spokój, bliskość natury i piękne widoki będą dla mieszkańców codziennością. Victoria Apartments to nowa jakość w Szczecinie – nowoczesna architektura, rozwiązania typu smart home, wpisanie inwestycji w zieloną przestrzeń, z najwyższą dbałością o wykonanie, z możliwością wykończenia „pod klucz”. Elementem wyróżniającym mieszkania na sprzedaż w Szczecinie w tej inwestycji jest marina będąca integralną częścią kompleksu.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Szczecin

Nowoczesna architektura

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie pochodzące z rynku pierwotnego charakteryzują się nowoczesną, minimalistyczną zabudową oraz wykorzystaniem nowoczesnych technik i materiałów budowlanych. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na osiedle Ostoia- Zagórskiego w tamach którego powstaną dwa eleganckie, trzykondygnacyjne budynki wielorodzinne. W inwestycji powstaną 53 mieszkania na sprzedaż w Szczecinie, 2, 3  i 4 - pokojowe w nowoczesnym układzie przestrzennym. Kameralne, oddalone od siebie, pozbawione masywności budynki wielorodzinne, realizowane w otoczeniu zieleni przydomowych ogródków i małej architektury osiedlowej. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano również miejsca postojowe naziemne oraz komórki lokatorskie. Inwestycja powstaje w otoczeniu kameralnej zabudowy i zieleni Wzgórz Warszewskich, w sąsiedztwie lasów Puszczy Wkrzańskiej. Malowniczego charakteru dodaje znajdujący się na terenie osiedla prywatny staw. Z myślą o najmłodszych zaplanowaliśmy przestronny plac zabaw oraz bogatą małą architekturę do rekreacji i wypoczynku. Osiedle charakteryzuje minimalistyczna zabudowa wielorodzinna. Harmonię i spokój tworzą  miedzy innymi: zastosowana kolorystyka elewacji i rozwiązania projektowe.

Potencjał inwestycyjny

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie są coraz częściej poszukiwane przez inwestorów, ponieważ ulokowanie kapitału w nieruchomości jest obecnie jedną z najbezpieczniejszych form inwestycji. Co więcej, charakter miasta sprawia, że bez większego problemu znajdziemy najemców zarówno w formule najmu okazjonalnego jak i długoterminowego. Poszukując mieszkania na sprzedaż w Szczecinie z myślą o jego wynajmie warto zdecydować się na lokal w dogodnych, prestiżowych dzielnicach, najlepiej jak najbliżej centrum. Przykładem inwestycji oferującej mieszkania na sprzedaż w Szczecinie z dużym potencjałem inwestycyjnym jest Sowińskiego 78, która powstaje w centrum doskonale rozwiniętej i urokliwej dzielnicy Nowego Miasta. Projekt budynku opiera się na synergii nowoczesnej architektury i bogatej historii tego miejsca – na elewacji zagości elegancka biel i klasyczna czerwień cegły klinkierowej. Tym samym nowa inwestycja na mapie Szczecina nie tylko wpisze się w charakter lokalnej zabudowy, ale zaoferuje swoim mieszkańcom znacznie więcej. Budynek zaprojektowany jest kaskadowo, w niższej części znajdą się cztery piętra oraz parter, w wyższej – 6 pięter plus parter. W inwestycji zaplanowano funkcjonalne mieszkania o powierzchni od ok. 27 m² do ok. 60 m² oraz 6 lokali usługowych z przeszklonymi witrynami, umożliwiającymi doskonałą ekspozycję. Budynek będzie posiadał 4 klatki schodowe z łagodnymi podjazdami, ułatwiającymi swobodne poruszanie się rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym.