Miasto łączące w sobie ogromny kapitał turystyczny, tereny zielone zajmujące ponad połowę jego powierzchni z imponującymi zasobami gospodarczymi stanowi idealną propozycję dla osób poszukujących życiowego balansu. Stale rosnący popyt na mieszkania z rynku pierwotnego napędzają deweloperów do rozpoczynania nowych inwestycji mieszkaniowych.

Spis treści
Wzrost zainteresowania nieruchomościami w Szczecinie
Wpływ pandemii na nowe inwestycje deweloperskie
Jakich mieszkań poszukują szczecinianie?
Najatrakcyjniejsze dzielnice Szczecina dla deweloperów
Nowoczesne technologie wykorzystywane w nowych inwestycjach
Oferta WGN

Co wpływa na zainteresowanie mieszkaniami z rynku pierwotnego w Szczecinie?

W wyniku stale rosnącego popytu na mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie wzrasta liczba nowych inwestycji deweloperskich. Stolica województwa zachodniopomorskiego jest jednym z najpiękniejszych oraz najszybciej rozwijających się polskich miast. Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, rozbudowane zaplecze naukowe oraz kulturowe jak i duże skupiska zieleni miejskiej wpływają na wzrost ilości nowych i ciekawych inwestycji na rynku pierwotnym. Deweloperzy inwestujący w budowę nowych nieruchomości stawiają zarówno na apartamenty, osiedla, bloki oraz zabudowę szeregową. Różnorodność ofert jaką dysponują inwestorzy gwarantuje potencjalnym kupcom szerokie spektrum wyboru.

 

Jak pandemia wpłynęła na inwestycje mieszkań z rynku pierwotnego w Szczecinie?

Panująca na całym świecie pandemia niewątpliwie wpłynęła na każdy sektor gospodarki również na rynek pierwotny mieszkań nie tylko w Szczecinie ale i w każdym mieście w Polsce jak i na świecie. Bardzo interesującym zjawiskiem jest wyjście obronną ręką sektora nieruchomości. Skutki pandemii odbiły się na rynku nieruchomości z lekkim opóźnieniem, jednak ogólny spadek zainteresowania zakupem mieszkań nie przełożył się zbytnio na sytuację panującą w Szczecinie. Po przejściu pierwszej fali pandemii, w momencie, gdy wszyscy zostali zamknięci w swoich mieszkaniach, domach popyt na kupno nieruchomości znacznie wzrósł. Jest to konsekwencją dzielenia wspólnych przestrzeni domowych na przestrzeń do nauki dzieci oraz na pracę rodziców. Większość z nas poczuła potrzebę zmiany swoich mieszkań na większe, z dostępnością do balkonów, tarasów, czy ogrodów.

 

Najbardziej poszukiwane mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie 

Osoby interesujące się mieszkaniami z rynku pierwotnego w Szczecinie, kierują się kryteriami, na które wpływ również miała pandemia. Najbardziej poszukiwanymi mieszkaniami są mieszkania minimum dwu pokojowe o metrażu powyżej 50 mkw. Otwarte przestrzenie zastępują mieszkania rozkładowe z jasno wydzieloną przestrzenią wypoczynkową oraz przestrzenią przeznaczoną do pracy i nauki. Nieodłącznym elementem mieszkania jest balkon, a najlepiej taras lub prywatny ogródek. Podczas całkowitego zamknięcia uświadomiliśmy sobie jak ważny w naszym życiu codziennym jest kontakt z naturą. To z kolei przyczyniło się do wzrostu zainteresowania mieszkaniami zlokalizowanymi na osiedlach w pobliżu terenów zielonych, w bezpośrednim sąsiedztwie lasów. Niezmiennie w poszukiwaniu nieruchomości, czy to z rynku pierwotnego, czy z wtórnego warto skorzystać ze wsparcia jakie oferuje biuro nieruchomości. Współpraca z agentami z Grupy WGN to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa oraz znalezienie idealnego mieszkania i przestrzeni do życia dla klientów.

 

Jakie dzielnice wybierają deweloperzy? 

Aktualnie, najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje w centralnej oraz zachodniej części miasta Szczecin. Najbardziej popularną lokalizacją zwłaszcza dla rodzin z dziećmi jest osiedle Pogodno oraz Krzekowo, znajdujące się w zachodniej części miasta. Uznawane za jedno z najbezpieczniejszych oraz cichych osiedli. Jednym z najdroższych osiedli, położonym w północnej części miasta jest osiedle Warszewo. Powstają tam inwestycje deweloperskie domków jednorodzinnych oraz kompleksy budynków wielorodzinnych. Osiedle wyróżnia bliskość dużych powierzchni terenów zielonych oraz bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej, łącząca osiedle z innymi częściami miasta. Średnia cena mieszkania z rynku pierwotnego na Warszewie wynosi ok 6900 zł za mkw. Wypośrodkowaną pozycję zarówno jeżeli chodzi o popularność jak i cenę zajmują osiedla Gumieńce, Warzymice, Bukowo oraz Majowe. Najdroższe mieszkania w nowym budownictwie znajdują się w centrum miasta. W większości nowo powstałe budynki tworzą kompleksy mieszkalne i apartamentowce. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w tej części miasta mieści się w przedziale od 6300 do 9800 zł.

 

Jakie technologie są wykorzystywane przez deweloperów?

Zmieniające się potrzeby konsumentów, poszukujących idealnych nieruchomości składniają deweloperów do poszukiwania i zastosowywania technologii, które wpłyną na ergonomię, aspekty ekologiczne oraz bezpieczeństwo budynków. Zastosowanie inteligentnych systemów ma na celu podniesienie standardu i wygody życia ale również zapobieganie ewentualnym usterkom. Coraz bardziej popularna staje się możliwość wirtualnego spaceru po osiedlu lub zarządzanie mieszkaniem z poziomu swojego smartfona. Możliwość prezentacji inwestycji online, stała się idealnym rozwiązaniem podczas panującej pandemii. Ludzie wciąż byli zainteresowani nieruchomościami, jednak nie mogli wyjść z domu. Z pomocą przyszła technologia, która umożliwiła deweloperom prezentacje inwestycji za pomocą kilku kliknięć. Inteligentne systemy sterowania światłem lub nawet możliwość wytwarzania „eko” energii elektrycznej za pomocą orbitreka staje się codziennością.

 

Oferta WGN mieszkań z rynku pierwotnego w Szczecinie 

Aktualnie w bazie ofert Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości, znajduje się 9 mieszkań z rynku pierwotnego w Szczecinie. Cztery oferty dotyczą mieszkań zlokalizowanych na osiedlu Bukowo, w nowej inwestycji, która będzie oddana do użytku w lutym 2022 roku.

Dwupoziomowe mieszkanie w centrum miasta

Nieruchomość zlokalizowana w samym sercu miasta Szczecin o łącznej powierzchni 60,08 mkw. stanowi idealną propozycję dla osób poszukujących mieszkania w centrum, z bardzo dobrym dojazdem do każdej części miasta. W skład mieszkania wchodzi przestronny i jasny salon, z którego prowadzi wyjście na balkon, kuchnia, sypialnia oraz łazienka. Mieszkanie w stanie deweloperskim z możliwością wykończenia pod klucz. Niewątpliwą zaletą nieruchomości jest jej lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta, w ścisłym centrum.


Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w kamienicy Szcczecin, Centrum

Atrakcyjne mieszkanie na osiedlu Bukowo

Teren osiedla Bukowo położony jest w północnej części miasta Szczecin, w obrębie z bezpośrednim dostępem do rozległych terenów zielonych. Mieszkanie o powierzchni 68,46 mkw. zlokalizowane jest na drugim pietrze budynku. W skład mieszkania w stanie deweloperskim wchodzi, jasny salon połączony z aneksem kuchennym, sypialnia, antresola, łazienka oraz taras. W budynku w części podziemnej zlokalizowany został parking, w którym jest możliwość dokupienia miejsca postojowego do mieszkania.

Zdjęcia pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Szczecin, Bukowo